Žádost o přestup ze střední školy do jiné střední školy
Žák střední školy nebo jeho zákonný zástupce mohou v odůvodněných případech požádat o přestup na jinou školu. Zletilý žák si podává písemnou žádost sám. K písemné žádosti nezletilého žáka se musí vyjádřit rodiče, případně zástupce žáka. Žádost je třeba podat řediteli školy na připraveném formuláři.
V tomto případě je nutná osobní návštěva. Potřebujete přehled klasifikace ze současného oboru vzdělání za všechny ročníky. O přestupu do jiné školy rozhoduje ředitel školy, do které se hlásíte. Ředitel nové školy může před samotným přestupem stanovit rozdílové zkoušky (zpravidla z předmětů, které žák na předešlé škole nenavštěvoval). V případě uskutečnění přestupu musíte ve škole, kterou jste dosud navštěvovali, vypořádat své příslušné závazky.
Žádost o přestup ze střední školy do jíné střední školy
Žádost o přestup ze střední školy do jíné střední školy
Žádost o přerušení vzdělávání
Žák střední školy nebo jeho zákonný zástupce mohou v odůvodněných případech požádat o přerušení vzdělávání. Zletilý žák si podává písemnou žádost sám. K písemné žádosti nezletilého žáka se musí vyjádřit rodiče, případně zástupce žáka. Žádost je třeba podat řediteli školy na schváleném formuláři.
V tomto případě je nutná osobní návštěva. Pokud důvodem přerušení jsou zdravotní důvody, je nutné aktuální vyjádření ošetřujícího lékaře. O přerušení vzdělávání rozhoduje ředitel školy po posouzení důvodů uvedených v žádosti. Přerušení vzdělávání lze povolit max. na dva roky. Pokud žák v této době nenastoupí opětovně ke vzělávání, přestává být žákem školy.
Žádost o přerušení vzdělávání
Žádost o přerušení vzdělávání
Žádost o ukončení přerušení vzdělávání
Žádost o ukončení přerušení vzdělávání
Žádost o změnu oboru
Žák střední školy nebo jeho zákonný zástupce mohou v odůvodněných případech požádat o změnu oboru vzdělání. Zletilý žák si podává písemnou žádost sám. K písemné žádosti nezletilého žáka se musí vyjádřit rodiče, případně zástupce žáka. Žádost je třeba podat řediteli školy na schváleném formuláři.
V tomto případě je nutná osobní návštěva. O změnu oboru vzdělání rozhoduje ředitel školy po posouzení důvodů uvedených v žádosti.
Žádost o změnu oboru vzdělávání
Žádost o změnu oboru vzdělávání
Žádost o uvolnění z předmětu tělesná výchova
Žák střední školy nebo jeho zákonný zástupce mohou v odůvodněných případech požádat o částečné nebo úplné uvolnění z předmětu tělesná výchova. Zletilý žák si podává písemnou žádost sám. K písemné žádosti nezletilého žáka se musí vyjádřit rodiče, případně zástupce žáka. Žádost je třeba podat řediteli školy na schváleném formuláři.
O povolení uvolnění z předmětu rozhoduje ředitel školy po posouzení důvodů uvedených v žádosti a přiloženém lékařském posudku. V případě povolení úplného uvolnění z předmětu bude žák navštěvovat hodinu náhradní tělesné výchovy.
Žádost o uvolnění z předmětu tělesná výchova
Žádost o uvolnění z předmětu tělesná výchova
Žádost o povolení vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu
Žák střední školy nebo jeho zákonný zástupce mohou v odůvodněných případech požádat o povolení vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu. Zletilý žák si podává písemnou žádost sám. K písemné žádosti nezletilého žáka se musí vyjádřit rodiče, případně zástupce žáka. Žádost je třeba podat řediteli školy na schváleném formuláři.
V tomto případě je nutná osobní návštěva. Pokud jsou důvodem žádosti o povolení vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu zdravotní důvody, je nutné aktuální vyjádření ošetřujícího lékaře. O povolení vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu vzdělávání rozhoduje ředitel školy po posouzení důvodů uvedených v žádosti.
Tato žádost se nepodává, pokud jsou důvodem vzdělávání podle IVP specifické vzdělávací potřeby žáka a individuální vzdělávací plán je doporučen Školským poradenským zařízením jako podpůrné opatření.
Žádost o povolení vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu
Žádost o povolení vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu
Vyjádření ošetřujícího lékaře k žádosti o individuální vzdělávací plán
Vyjádření ošetřujícího lékaře k žádosti o individuální vzdělávací plán
Žádost o opakování ročníku
Žák, který na konci druhého pololetí neprospěl nebo nemohl být hodnocen, může požádat o opakování ročníku na střední škole po splnění povinné školní docházky. Zletilý žák si podává písemnou žádost sám. K písemné žádosti nezletilého žáka se musí vyjádřit rodiče, případně zástupce žáka. Žádost je třeba podat řediteli školy na schváleném formuláři.
Ředitel školy povolí opakování ročníku po posouzení dosavadních studijních výsledků a důvodů uvedených v žádosti.
Žádost o opakování ročníku
Žádost o opakování ročníku
Žádost o zproštění hranice absence
Žák střední školy nebo jeho zákonný zástupce mohou v odůvodněných případech požádat o zproštění hranice absence v daném předmětu. Zletilý žák si podává písemnou žádost sám. K písemné žádosti nezletilého žáka se musí vyjádřit rodiče, případně zástupce žáka. Žádost je třeba podat řediteli školy na schváleném formuláři a přiložit všechny požadované přílohy uvedené v žádosti.
Pokud jsou důvodem žádosti o zproštění hranice absence zdravotní důvody, je nutné aktuální vyjádření ošetřujícího lékaře a vyjádření třídního učitele.
Žádost o zproštění hranice absence
Žádost o zproštění hranice absence
Žádost o konání opravné zkoušky v dřívějším termínu
Žák, který na konci druhého pololetí neprospěl nejvýše ze dvou povinných předmětů, nebo žák, který neprospěl na konci prvního pololetí nejvýše ze dvou povinných předmětů vyučovaných pouze v prvním pololetí, koná z těchto předmětů opravnou zkoušku nejpozději do konce příslušného školního roku v termínu stanoveném ředitelem školy. Opravné zkoušky jsou komisionální.
Komisionální zkoušku může žák ve druhém pololetí konat nejdříve v měsíci srpnu příslušného školního roku, pokud zletilý žák nebo zákonný zástupce nezletilého žáka nedohodne s ředitelem školy dřívější termín; v případě žáka posledního ročníku vzdělávání vyhoví ředitel školy žádosti o dřívější termín vždy.
Žádost o konání opravné zkoušky v dřívějším termínu
Žádost o konání opravné zkoušky v dřívějším termínu
Žádost o vydání stejnopisu nebo opisu
Na základě písemné žádosti žadatele o vydání stejnopisu za ztracené nebo zničené školní vysvědčení nebo vysvědčení o maturitní zkoušce, vyhotoví škola na základě údajů v příslušné dokumentaci „Stejnopis“. Žádost je třeba podat řediteli školy na schváleném formuláři.
Současně s odesláním žádosti o vydání stejnopisu / opisu je třeba uhradit poplatek ve výši 100 Kč za jeden stejnopis do pokladny školy. Při nezaplacení poplatku nebude stejnopis / opis vydán. Lhůta pro vyřízení žádosti je 30 dnů. Jakmile bude stejnopis / opis připraven k vyzvednutí, budete kontaktováni na telefon či mail uvedený v žádosti.
Žádost o vydání stejnopisu
Žádost o vydání stejnopisu
Oznámení o ukončení vzdělávání
Žák, který splnil povinnou školní docházku, může zanechat vzdělávání na základě písemného sdělení doručeného řediteli školy. Součástí sdělení nezletilého žáka je souhlas jeho zákonného zástupce. Sdělení nezletilého žáka je třeba podat řediteli školy na schváleném formuláři nebo zaslat mailem do podatelny školy (sekretariat@oaslany.cz). Zletilý žák si podává oznámení sám.
Žák přestává být žákem střední školy dnem následujícím po dni doručení tohoto sdělení řediteli školy, popřípadě dnem uvedeným ve sdělení, pokud jde o den pozdější.
Oznámení o zanechání vzdělávání
Oznámení o zanechání vzdělávání
Přihláška k maturitní zkoušce (náhradní / opravný termín)
Žák, který ...
Přihláške ke stravování
Přihlášku žáka ke stravování je třeba podat přímo ve školní jídelně na formuláři.