Newsflash

Dne 11. května 2016 se na naší škole konaly státní zkoušky z psaní na klávesnici. Národní ústav pro vzdělávání – referát Těsnopisný ústav umožňuje školám, které přihlásí ke konání této zkoušky minimálně osm studentů, vykonat ji přímo na půdě školy pod vedením komisaře jmenovaného právě Těsnopisným ústavem.
Zkouška se skládá z opisu jednoho předloženého textu a z normalizovaného vypracování dvou různých písemností, a to zpravidla obchodního dopisu a tabulky, podle zadaných dispozic. Uchazeč musí úspěšně vykonat obě části zkoušky. Touto zkouškou prokazuje uchazeč schopnost účinně používat klávesnici v běžné administrativní a korespondenční praxi, a to ověřením dovednosti psát rychlostí alespoň 200 čistých úhozů za minutu a alespoň s 99,5 procentní přesností a upravit základní druhy písemností z oblasti obchodní korespondence normalizovaným způsobem.
Jsme velmi rádi, že několik našich studentů dokázalo zúročit získané dovednosti z předmětu Písemná elektronická komunikace a úspěšně státní zkoušku z psaní na klávesnici složit. Jmenovitě blahopřejeme  Michaele Drvotové, Marku Ferjancovi, Zdeňce Hubáčkové,  Barboře Klusoňové, Adéle Linksfeilerové a Elišce Vítové a věříme, že získané dovednosti jim pomohou i v jejich dalším profesním životě.

Ing. Iveta Víšková, garant předmětu Písemná elektronická komunikace.

Pro žáky


Odborná praxe 3. ročník
Napsal uživatel Ing. Martina Dlouhá   
Čtvrtek, 05 Říjen 2017 09:06

Termín 2.5. - 31.5. 2018.

Dokumenty ke stažení:

dohoda _OA          docházkový_arch          hodnocení_firmou     hodnocení_žákem     úkoly _pro_praxi

 

LAST_UPDATED2
 
Školní a klasifikační řád
Napsal uživatel spravce   
Čtvrtek, 15 Prosinec 2016 13:43

Školní a klasifikační řád jakož i další dokumenty najdete v nabídce "Ke stažení".

LAST_UPDATED2
 
Volitelné bloky odborných předmětů.
Napsal uživatel spravce   
Čtvrtek, 12 Květen 2016 10:04

Volitelné bloky odborných předmětů pro žáky 3. ročníků ve školním roce 2016 - 2017:

Cestovní ruch

Podnikání

LAST_UPDATED2
 
Příspěvky do fondu SRPDŠ
Napsal uživatel spravce   
Pátek, 03 Září 2010 11:37

Roční příspěvek pro školní rok 2013/2014 byl schválen ve výši 550 Kč ( 500,- Kč na SRPDŠ a 50,- Kč na „školu on line“ roční provoz)

Příspěvek se platí v hotovosti, termín do konce listopadu 2013.
LAST_UPDATED2
 
Tisky ve škole
Napsal uživatel spravce   
Sobota, 13 Listopad 2010 14:53
  • Skenování na Tiskárnách Ricoh není zpoplatňováno, lze je tedy provádět bez vlastnění platební karty, pomocí tlačítka F4 (skener). Skenovat lze do mailu,na flešku, nebo do adresáře "skener" viz návod níže.
  • Tisknout přímo z flešky nelze - omezeno použitím karetního účtovacího systému.
  • Tiskárnu Ricoh Aficio si každý může přidat poklepáním na ikonu s názvem "!RICOH", kterou najde na disku "O". Poté si ji zvolí jako výchozí.
  • Tisky odeslané z počítačů a kopírování dokumentů je možné pomocí zakoupené karty v sekretariátu školy.
  • Je také možné využít k tisku zapůjčenou kartu na sekretariátu, nebo v kabinetu 144. V tomto případě je nejvýhodnější realizovat tisk na dvou počítačích poblíže tiskáren.

 

LAST_UPDATED2