Newsflash

Již druhou dekádou se studenti naší školy pravidelně účastní středoškolské futsalové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky. Za mé třináctileté působení na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše jsme nedosáhli takového úspěchu, jako právě letos.

V prvním kole této dlouhodobé soutěže jsme se v listopadu utkali s družstvy z SPŠ a VOŠ Kladno a SOŠ a SOU Dubská Kladno. Všichni jsme věděli, že do dalšího kola postoupí dva týmy. V našem prvním zápase jsme celkem jasně porazili výběr SOŠ a SOU Dubská Kladno 3:1 a vzhledem k tomu, že náš soupeř již předtím podlehl SPŠ a VOŠ Kladno, jsme měli postup jistý. V posledním zápase prvního kola tak šlo již jen o nasazení do dalšího kola a o sportovní čest. Zápas jsme nezačali dobře a v poločase jsme prohrávali 1:3, avšak dílem zlepšeného výkonu v druhé půli, dílem podceněním soupeře našeho týmu jsme výsledek otočili a nakonec vyhráli 4:3.

V druhém kole, které se hrálo o tři týdny později,

Zápisky z cest 3 - España PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Martina Viková   
Čtvrtek, 02 Listopad 2017 08:56

Úterý 31.10.

Odjezd v 7:50 od hotelu v LA CORUŇA do školy v Cambre. Po příchodu všech jsme nastoupili do autobusu a odjeli za památkami v LA CORUNI. Společnost nám dělali dva učitelé ze španělské školy, a to JOSÉ MARÍA a MARÍA JOSÉ :-). Než jsem dorazili k první zajímavosti, stačili si žáci obou škol vyměnit nejpopulárnější hanlivé výrazy v obou jazycích.

Torre de Hércules (věž opředená mnohými legendami) byla naše první zastávka. Rychlé foto naší skupiny a hurá do pevnosti San Anton, která se nachází v přístavu města, jenž jsme si stačili před prohlídkou projít. Pevnost Castelo de Santo Antón, původně lazaret pro nemocné leprou, později vězení, v současnosti muzeum,

nám poskytla podrobné a zajímavé informace z keltské historie Galície. Po prohlídce nás čekala procházka starou částí města a příjemné posezení na terase kavárny. Společný návrat do školy, ve 14:10 rozchod a volné odpoledne, které mnohým posloužilo k přípravám na večerní oslavy svátku Samhain (svátku všech svatých), který má v této části Španělska hlubokou tradici zakořeněnou v keltských zvycích. Blížící se oslavy nám od začáku našeho pobytu připomínala všudypřítomná výzdoba (pavučiny, čarodějnice, pavouci, svítící dýně...). Díky tomu, že ve středu je státní svátek, tudíž se nepracuje, jsme se domluvili společném posezení:

21:00 - přípitek v baru - pivo, víno

21:50 - snaha o přesun do restaurace byla obohacena o karnevalový průvod s hlasitou hudbou, tancem a strašidelnými maskami

22:05 - příchod do restaurace

22:30 - konečně jídlo

22:31 - pí.uč. Martina Dlouhá se dnes asi nenají (chobotnice a  mořské plody naservírované na stůl v ní vyvolávají pocit plného žaludku)

22:32 - pí.uč. Martina Dlouhá ochutnává

22:40 - všichni se cpeme, včetně Dlouhé, které přinesli krokety a tortillu

0:00 - dezert, pí.uč. Martina Dlouhá už nemůže přecpáním ani dýchat

0:30 - společný přesun z restaurace do koktejl baru

2:30 - konečně postel

 

Středa 1.11. Samhain (Svátek všech svatých) - volný den s rodinou, výlety po okolí a do hlavního města Santiaga de Compostela

 

Autorky: Martiny V. a D.

LAST_UPDATED2