Newsflash

Již druhou dekádou se studenti naší školy pravidelně účastní středoškolské futsalové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky. Za mé třináctileté působení na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše jsme nedosáhli takového úspěchu, jako právě letos.

V prvním kole této dlouhodobé soutěže jsme se v listopadu utkali s družstvy z SPŠ a VOŠ Kladno a SOŠ a SOU Dubská Kladno. Všichni jsme věděli, že do dalšího kola postoupí dva týmy. V našem prvním zápase jsme celkem jasně porazili výběr SOŠ a SOU Dubská Kladno 3:1 a vzhledem k tomu, že náš soupeř již předtím podlehl SPŠ a VOŠ Kladno, jsme měli postup jistý. V posledním zápase prvního kola tak šlo již jen o nasazení do dalšího kola a o sportovní čest. Zápas jsme nezačali dobře a v poločase jsme prohrávali 1:3, avšak dílem zlepšeného výkonu v druhé půli, dílem podceněním soupeře našeho týmu jsme výsledek otočili a nakonec vyhráli 4:3.

V druhém kole, které se hrálo o tři týdny později,

Exkurze u hasičů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Jana Andrýsková   
Úterý, 29 Listopad 2016 10:06
IMG 9716

Víte, jak bezpečně uhasit hořící olej na pánvi? Za jak dlouho je od vzníceného vánočního stromečku v plamenech celý pokoj? Jak se nezranit při zacházení se zábavnou pyrotechnikou? Na tyto otázky a řadu dalších se dozvěděli odpovědi studenti prvních ročníků, kteří dne 16. listopadu 2016 navštívili slánský Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

Přivítala nás lektorka preventivně výchovné činnosti Bc. Jena Kolářová spolu se svými kolegy nadstrážmistrem Vladimírem Čurdou a strážmistrem Matějem Richterem.

Studenti 1. A si nejdříve prohlíželi vybavení garáží, různé typy hasičských aut a určitě nezapomenou na evakuační autobus, který je vybaven wi-fi připojením a po puštění hudby do reproduktorů si jej studenti přejmenovali na „párty bus“.

Nadstrážmistr Vladimír Čurda byl velmi ochotný a trpělivě odpovídal na různé otázky. Studenti se např. dozvěděli, že od přijetí nahlášené události musí vyjet do dvou

minut (paní lektorka Bc. Kolářová nám ještě upřesnila, že slánští hasiči stíhají výjezd za 45 vteřin, což si nikdo z nás nedokázal představit).

Zajímavá byla i informace o náplni 24hodinnové služby (bez výjezdu), o ceně vybavení pro jednoho hasiče, která činí 100 000,- Kč, apod.

Asi největším zážitkem pak byla ukázka vybavení auta, které zasahuje při povodních. Ve výbavě jsou dva čluny a nepromokavé kombinézy. A že není vůbec jednoduché se do nich rychle obléknout, nám předvedl žák Jonáš Moutelík, který za pomoci p. Čurdy a za pobavení celé třídy to zkusil. Oblékání nebylo vůbec snadné a pohodlné ještě méně.

A zatímco studenti 1. A se v první části exkurze seznamovali spíše s praktickými poznatky, Bc. Kolářová ve stejné době seznamovala žáky 1. B s různými typy hasicích přístrojů, z nichž některé si mohli i vyzkoušet, ukázala jim i různé typy zábavné pyrotechniky a především jim zdůraznila, jak důležité je bezpečné odpalování, neboť způsobená zranění mívají často trvalé následky. Přednáška byla zaměřena především na bezpečné používání elektrických spotřebičů v domácnostech a byla doplněna několika odstrašujícími videoukázkami.

Celá exkurze byla velmi pěkně připravena, za což bychom chtěli poděkovat výše uvedeným příslušníkům slánského hasičského sboru. Všechny nás zaujala a uvědomili jsme si, jak je práce hasičů nesmírně náročná, zodpovědná a nebezpečná.

LAST_UPDATED2