Newsflash

Již druhou dekádou se studenti naší školy pravidelně účastní středoškolské futsalové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky. Za mé třináctileté působení na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše jsme nedosáhli takového úspěchu, jako právě letos.

V prvním kole této dlouhodobé soutěže jsme se v listopadu utkali s družstvy z SPŠ a VOŠ Kladno a SOŠ a SOU Dubská Kladno. Všichni jsme věděli, že do dalšího kola postoupí dva týmy. V našem prvním zápase jsme celkem jasně porazili výběr SOŠ a SOU Dubská Kladno 3:1 a vzhledem k tomu, že náš soupeř již předtím podlehl SPŠ a VOŠ Kladno, jsme měli postup jistý. V posledním zápase prvního kola tak šlo již jen o nasazení do dalšího kola a o sportovní čest. Zápas jsme nezačali dobře a v poločase jsme prohrávali 1:3, avšak dílem zlepšeného výkonu v druhé půli, dílem podceněním soupeře našeho týmu jsme výsledek otočili a nakonec vyhráli 4:3.

V druhém kole, které se hrálo o tři týdny později,

Exkurze v hotelu Hejtmanský Dvůr PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Čtvrtek, 24 Listopad 2016 12:20

Hejtm.Dvur-Slany      Dva články studentek třetího ročníku, popisující exkurzi:

Exkurze do hotelu Hejtmanský Dvůr

V úterý 15.11.2016 jsme se školou navštívili Hotel Hejtmanský dvůr. Po celou dobu naší prohlídky nás doprovázela manažerka hotelu paní Lucie Beznosková, která měla záživný výklad a byla ochotná a schopná odpovědět na veškeré naše otázky, kterých ale nebylo moc, jelikož nám řekla vše podstatné. Exkurze začala na recepci, pokračovala přes prohlídku některých pokojů včetně pokoje pro vozíčkáře, následně přes prohlídku různých salónků, ve kterých se dají pořádat různé společenské akce od konferencí až po plesy, hostiny a oslavy. Měli jsme také možnost navštívit

gastrostudio, které je určené hostům hotelu. Následně jsme se podívali do vinného sklepu, který je zachován v gotickém stylu. I zde se dají pořádat různé sešlosti. Hotelu tato místnost ale většinou slouží jako místo pro uskutečnění rautu při plesech. Všechny tyto salónky musejí být ale předem zarezervovány. Následně jsme se přesunuli do relaxačního centra, který je přístupný jak hotelovým hostům, tak i veřejnosti. Relaxační centrum se skládá z 2 prostorů – v jednom se nachází hydromasážní vana a v druhém finská sauna s vířivkou. Tyto prostory ale musejí být opět předem zarezervovány. Dále je součástí hotelu také restaurace a kuchyně, kterou jsme ale neměli možnost navštívit. Hejtmanský dvůr nabízí řadu balíčků, které jsou vhodným vánočním dárkem například pro rodiče. Mně osobně se tato prohlídka velice líbila a rozhodně bych návštěvu hotelu vřele doporučila.
Tereza Lidická, III.B

----------------------------------------------------------------------------

Dne 15. 11. 2016 jsme se zúčastnili exkurze v Hejtmanském dvoře ve Slaném. Paní manažerka Lucie Beznosková nám ukázala všechny prostory hotelu. Nejdříve nám pověděla něco k historii a poté jsme nahlédli do dvojlůžkového pokoje a do pokoje pro zdravotně postižené. Dále nám ukázala salónek, kde se konají různé akce nebo setkání. Vedle salónků se nachází menší kuchyň, takzvané gastrostudio, kde se pořádají gastronomické akce. Poté jsme sešli po schodech dolů a viděli restauraci. Podívali jsme se také do divadýlka, kde se odehrávají některá představení nebo se zde mohou konat různé akce. Poté jsme šli do sklepa, kde se nacházela vinárna, která dříve byla zpřístupněna, ale nyní se musí rezervovat dopředu. Hotel má také mimo jiné relaxační centrum, kde se nachází whirlpool a sauna, můžeme si také objednat různé druhy masáží. Exkurze se mi moc líbila, i když jsem většinu prostorů v tomto hotelu viděla. Dozvěděla jsem se různé nové věci, například co se týče historie. Hotel se mi vzhledově velice líbí a ráda bych se v něm někdy ubytovala. Relaxační centrum jsem zde již dvakrát navštívila a bylo to tam opravdu hezké.
Michaela Hrabánková , 3.A

 

LAST_UPDATED2