Newsflash

Již druhou dekádou se studenti naší školy pravidelně účastní středoškolské futsalové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky. Za mé třináctileté působení na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše jsme nedosáhli takového úspěchu, jako právě letos.

V prvním kole této dlouhodobé soutěže jsme se v listopadu utkali s družstvy z SPŠ a VOŠ Kladno a SOŠ a SOU Dubská Kladno. Všichni jsme věděli, že do dalšího kola postoupí dva týmy. V našem prvním zápase jsme celkem jasně porazili výběr SOŠ a SOU Dubská Kladno 3:1 a vzhledem k tomu, že náš soupeř již předtím podlehl SPŠ a VOŠ Kladno, jsme měli postup jistý. V posledním zápase prvního kola tak šlo již jen o nasazení do dalšího kola a o sportovní čest. Zápas jsme nezačali dobře a v poločase jsme prohrávali 1:3, avšak dílem zlepšeného výkonu v druhé půli, dílem podceněním soupeře našeho týmu jsme výsledek otočili a nakonec vyhráli 4:3.

V druhém kole, které se hrálo o tři týdny později,

MEMORIAL CUP MILANA CÍFKY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Pátek, 03 Červen 2016 07:28
 DSC06512m

Ve středu 1. 6. 2016 se uskutečnil 9. ročník Memorial Cupu Milana Cífky. Tentokrát se tato sportovní akce uskutečnila uvnitř haly BIOS, a to pod záštitou starosty královského města Slaný Mgr. Martina Hrabánka. Tradičně proběhla za účasti tří slánských středních škol - Gymnázia Václava Beneše Třebízského, Integrované střední školy a Obchodní akademie Dr. E. Beneše.

Úderem poledne byl turnaj oficiálně zahájen připomenutím Milana Cífky, tragicky zesnulého studenta naší školy. Poté již začal samotný turnaj mezi zúčastněnými školami.

Všechny tři zápasy byly velmi vyrovnané a až do poslední minuty nebylo o vítězi rozhodnuto. Ačkoliv výsledky nebyly to nejdůležitější, je možno dodat, že nejprve Obchodní akademie porazila Integrovanou střední školu 5:4, poté Gymnázium Václava Beneše Třebízského přehrálo Integrovanou střední školu 3:1 a na závěr reprezentanti naší školy zvítězili nad výběrem Gymnázia 4:2 a tím obhájili loňské vítězství. Celý turnaj se nesl převážně v poklidné a přátelské atmosféře.

            Krátce před druhou hodinou odpolední se uskutečnilo slavnostní vyhlášení. Diplomy, pamětní medaile a putovní pohár pro vítěze předala paní Milanova maminka Jitka Cífková.

            Potom následovala, stejně jako předchozí roky, i druhá část Memorial Cupu, kdy proti sobě nastoupili bývalí studenti - Milanovi spolužáci proti současným studentům OA. V tomto zápase celkem padlo 16 branek. Tento zápas, rovněž jako celá akce, byl důstojnou vzpomínkou na tragicky zesnulého Milana.

            Velký dík patří sponzorům: paní Jitce Cífkové za štědrý finanční dar, SRPDŠ při OA za pamětní medaile a královskému městu Slanému za poskytnutí hřiště. Nesmíme samozřejmě zapomenout poděkovat také všem divákům za přítomnost a povzbuzování a organizátorům celé akce za odvedenou práci. Díky a za rok na viděnou.

Výsledky 9. ročníku Memorial Cupu Milana Cífky

OA – ISŠ              5:4

ISŠ – Gymn.        1:3

Gymn. – OA        2:4

  1. místo     Obchodní akademie Dr. E. Beneše ve Slaném
  2. místo     Gymnázium Václava Beneše Třebízského ve Slaném
  3. místo     Integrovaná střední škola Slaný

absolventi OA – studenti OA            11:5

LAST_UPDATED2