Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Poznávací zájezd do Paříže PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 02 Červen 2014 10:27

Ve dnech 9. – 13. 4. 2014 podnikli někteří studenti 1., 2. a 3. ročníků poznávací zájezd do Paříže. Ve středu 9. 4. v 17:00 jsme vyjeli ze Slaného a v ranních hodinách jsme dorazili na místo. Z autobusu jsme vylézali se smíšenými pocity z dlouhé cesty, ale tyto pocity pominuly, jakmile se nám naskytl pohled na kouzelnou Paříž. Jako první jsme měli možnost navštívit proslulé muzeum Louvre, kde jsme mohli vidět slavnou Monu Lisu. Večer jsme odjeli, ubytovat se do hotelu, ze kterého jsme byli všichni nadšeni.

           Druhý den jsme vyrazili do nádherných zahrad Versailles. Měli jsme dlouhý rozchod, abychom mohli prozkoumat toto skvělé místo. Zahrady byly tak velké a kouzelné, že se určitě většině z nás vryly do paměti.

            Poslední den jsme se brzy ráno sbalili a odjeli z hotelu. Čekala na nás nejvíce očekávaná památka, Eiffelova věž. Před pokladnu jsme dorazili brzy ráno, abychom nemuseli čekat ve dlouhé frontě. Dostali jsme tříhodinový rozchod a vydali se vstříc „Železné dámě“. Vyjeli jsme výtahem úplně nahoru a naskytl se nám neskutečný pohled na celou Paříž. Na následující plavbu po řece Seině všichni odcházeli s úsměvem na rtech a dobrým pocitem.

            V Paříži jsme samozřejmě viděli spoustu dalších zajímavých památek, jako například Vítězný oblouk, Sacre Coeur, Lucemburské zahrady, Notre – Dame a moderní čtvrť La Defence. Měli jsme spoustu rozchodů a naštěstí se nám nikdo neztratil. Myslím, že zpět do autobusu na dlouhou cestu domů, většina z nás odcházela spokojena z podařeného zájezdu a určitě se tam spousta z nás jednou vrátí.

Tereza Kosová, 2.A.

LAST_UPDATED2