Newsflash

Již druhou dekádou se studenti naší školy pravidelně účastní středoškolské futsalové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky. Za mé třináctileté působení na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše jsme nedosáhli takového úspěchu, jako právě letos.

V prvním kole této dlouhodobé soutěže jsme se v listopadu utkali s družstvy z SPŠ a VOŠ Kladno a SOŠ a SOU Dubská Kladno. Všichni jsme věděli, že do dalšího kola postoupí dva týmy. V našem prvním zápase jsme celkem jasně porazili výběr SOŠ a SOU Dubská Kladno 3:1 a vzhledem k tomu, že náš soupeř již předtím podlehl SPŠ a VOŠ Kladno, jsme měli postup jistý. V posledním zápase prvního kola tak šlo již jen o nasazení do dalšího kola a o sportovní čest. Zápas jsme nezačali dobře a v poločase jsme prohrávali 1:3, avšak dílem zlepšeného výkonu v druhé půli, dílem podceněním soupeře našeho týmu jsme výsledek otočili a nakonec vyhráli 4:3.

V druhém kole, které se hrálo o tři týdny později,

Předvánoční španělština PDF Tisk Email
Články
Napsal uživatel spravce   
Středa, 18 Prosinec 2013 09:57

Dne 18.12.2013 navštívila naší školu Cristina - stážistka ze Španělska. Udělala nám dvouhodinou prezentaci o Španělsku. Studenti měli možnost zužitkovat své znalosti ze španělštiny a pohovořit si s rodilou mluvčí. V předvánoční atmosféře jsme si zazpívali i některé typické španělské koledy. Cristina bude u nás do září příštího roku a naši studenti mají možnost se každý pátek účastnit konverzačních setkání - Spanish club - v prostorách informačního centra Slaný.

Mgr. Martina Viková                  VIDEO:

2013-SPA1-500


LAST_UPDATED2