Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Vzdělávací seminář v Památníku Yad Vashem PDF Tisk Email
Články - semináře - zájezdy
Napsal uživatel spravce   
Středa, 06 Listopad 2013 09:35

Ve dnech 27. 10. – 3. 11. 2013 se v Památníku mučedníků a hrdinů holocaustu Yad Vashem v Jeruzalémě uskutečnil za účasti českých a izraelských pedagogů, historiků a politologů již 9. ročník závěrečného vzdělávacího semináře „Jak vyučovat o holocaustu“, který byl určen učitelům českých základních a středních škol.

Konání  tohoto   odborného  setkání  bylo zajišťováno Památníkem Terezín, Památníkem Yad Vashem a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Na této významné společenské akci  byla rovněž zastoupena Obchodní akademie Dr. E. Beneše ve Slaném, a to na základě realizace úspěšného projektu studentů třídy 3.A „Komunita slánských židů a osobnost Felixe Hellera (1924 – 1943)“, který se usktečnil v rámci volitelného předmětu Základy společenských věd.

Pamatnik_Yad_Vashem Pomnik_zidovskym_bojovnikum_v_Yad_Vashem Prednaska_v_Yad_Vashem Workshop_v_Yad_Vashem

Text a foto Z. Víšek

 

LAST_UPDATED2