Newsflash

Již druhou dekádou se studenti naší školy pravidelně účastní středoškolské futsalové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky. Za mé třináctileté působení na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše jsme nedosáhli takového úspěchu, jako právě letos.

V prvním kole této dlouhodobé soutěže jsme se v listopadu utkali s družstvy z SPŠ a VOŠ Kladno a SOŠ a SOU Dubská Kladno. Všichni jsme věděli, že do dalšího kola postoupí dva týmy. V našem prvním zápase jsme celkem jasně porazili výběr SOŠ a SOU Dubská Kladno 3:1 a vzhledem k tomu, že náš soupeř již předtím podlehl SPŠ a VOŠ Kladno, jsme měli postup jistý. V posledním zápase prvního kola tak šlo již jen o nasazení do dalšího kola a o sportovní čest. Zápas jsme nezačali dobře a v poločase jsme prohrávali 1:3, avšak dílem zlepšeného výkonu v druhé půli, dílem podceněním soupeře našeho týmu jsme výsledek otočili a nakonec vyhráli 4:3.

V druhém kole, které se hrálo o tři týdny později,

Průvodcování PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 17 Květen 2011 07:17

Netradičně v ulicích Slaného probíhala výuka německé konverzace ve 3.B. Žáci si vyzkoušeli průvodcování zatím v rodném městě, ale v červnu je něco obdobného čeká v Praze na Královské cestě. A jak zjistili, není vůbec snadné informovat o památkách a historii v cizím jazyce. Chce to hodně znalostí a tréninku.

PhDr. Pavla Kaňková

P5130057

LAST_UPDATED2