Newsflash

Již druhou dekádou se studenti naší školy pravidelně účastní středoškolské futsalové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky. Za mé třináctileté působení na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše jsme nedosáhli takového úspěchu, jako právě letos.

V prvním kole této dlouhodobé soutěže jsme se v listopadu utkali s družstvy z SPŠ a VOŠ Kladno a SOŠ a SOU Dubská Kladno. Všichni jsme věděli, že do dalšího kola postoupí dva týmy. V našem prvním zápase jsme celkem jasně porazili výběr SOŠ a SOU Dubská Kladno 3:1 a vzhledem k tomu, že náš soupeř již předtím podlehl SPŠ a VOŠ Kladno, jsme měli postup jistý. V posledním zápase prvního kola tak šlo již jen o nasazení do dalšího kola a o sportovní čest. Zápas jsme nezačali dobře a v poločase jsme prohrávali 1:3, avšak dílem zlepšeného výkonu v druhé půli, dílem podceněním soupeře našeho týmu jsme výsledek otočili a nakonec vyhráli 4:3.

V druhém kole, které se hrálo o tři týdny později,

Den otevřených dveří na Střední škole při velvyslanectví Ruské federace – duben 2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 26 Duben 2011 12:44

Dne 20. 4. 2011 se třída 3. B zúčastnila letošního dne otevřených dveří na Střední škole při velvyslanectví RF V Praze. Po tradičním přivítání ředitelem školy a prohlídce školy se studenti zúčastnili hodiny anglického jazyka v jedenácté třídě. V hodině byla prezentována  vzdálená místa, která by studenti chtěli v budoucnu navštívit.Dále se student třídy Jaroslav Kosina zúčastnil „ kulatého stolu“, kde studenti hovořili o zájmech dnešních mladých lidí a ruští studenti ilustrovali své zájmy pomocí několika vystoupení .

V té době ostatní studenti zhlédli klasickou ruskou pohádku  v původním znění. Předposledním bodem programu byl koncert všech zúčastněných škol. Naši školu reprezentoval náš výborný bubeník Zdeněk Puchmeltr /také student třídy 3.B /. A jako obvykle posledním bodem naší návštěvy byl chutný oběd v jídelně školy.

IMG_1654-300

LAST_UPDATED2