Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
Memorial Cup Milana Cífky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Čtvrtek, 26 Červen 2014 11:16
DSC03674or  

Ve středu 25. 6. 2014 se uskutečnil 7. ročník Memorial Cupu Milana Cífky. Celou vzpomínkovou akci na tragicky zesnulého fotbalistu a studenta naší školy Milana Cífku zahájila paní ředitelka Ing. Michaela Seghmannová a starosta Královského města Slaný Mgr. Martin Hrabánek, jenž nad celou akcí převzal záštitu.
Jak již se poslední roky stalo zvykem, nejprve se spolu utkala tři futsalová mužstva slánských středních škol. Po tříleté přestávce se putovní pohár pro vítěze dostal do opatrovnictví Obchodní akademie Dr. E. Beneše. Reprezentanti naší školy dokázali vyhrát nad oběma svými soupeři a po zásluze se tak mohli radovat ze zlatých medailí. Na druhém místě skončil výběr Gymnázia Václava Beneše Třebízského ve Slaném a loňský vítěz – tým Integrované střední školy Slaný - tentokrát se umístil na místě třetím. Předání diplomů, medailí a poháru pro vítěze se ujala Milanova maminka, paní Jitka Cífková s rodinou.
Po slavnostním vyhlášení výsledků turnaje se v exhibičním a velmi přátelském utkání utkaly týmy současných studentů s absolventy naší školy.
Poděkování patří všem, kteří se této vzpomínkové akce zúčastnili - ať již aktivně nebo jen povzbuzováním z tribun. Velký dík patří zejména celé rodině Milana Cífky za účast i za štědrý sponzorský příspěvek.

 

 

LAST_UPDATED2
 
Finanční svoboda PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Lenka Rohanová   
Úterý, 24 Červen 2014 08:56
IMG 8836

Ve dnech 23. a 24. června se žáci druhých a třetích ročníků zúčastnili ekonomické hry „Finanční svoboda", kterou nám představili absolventi naší školy, nyní zaměstnanci České spořitelny. Tato hra je velmi dobrá pro pochopení základů finanční gramotnosti. Věrně simuluje realitu hospodaření s rodinnými financemi během života.

LAST_UPDATED2
 
Memorial Milana Cífky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Pátek, 20 Červen 2014 08:54

Letos se bude konat již sedmý ročník futsalového turnaje k uctění památky našeho bývalého žáka, Milana Cífky, který tragicky zahynul v roce 2007. Ve 12.00 začne turnaj slánských středních škol (naší školy, Gymnázia V. B. Třebízského a Integované střední školy), poté, přibližně od 14.00, se již tradičně uskuteční exhibiční utkání mezi našimi absolventy a současnými žáky. Uvítáme i další zájemce z řad našich absolventů, kteří by měli chuť si změřit síly se svými nástupci.
Fotogalerie z minulých ročníků najdete v naší fotogalerii, fotografie z minulého roku jsou zde.

LAST_UPDATED2
 
Návštěva židovského hřbitova ve Slaném PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 11 Červen 2014 08:36

V pátek 6. června 2014 se třída 1.A v rámci výuky předmětu Základy dějin kultury vydala pod vedením Mgr. Zdeňka Víška na slánský židovský hřbitov , který byl založen roku 1881.
První pohřbenou osobou na tomto hřbitově byla ještě téhož roku osmnáctiletá Berta Bondyová.
V roce 1931 byla postavena u židovského hřbitova obřadní síň ve stylu funkcionalismu. V roce 1949 se na tomto hřbitově uskutečnil poslední (a zároveň jediný) pohřeb z doby poválečné. Zcela poslední pohřeb se pak zde konal roku 2004, kdy zde byla pohřbena paní Vlasta Salusová z Třebichovic.
Na tomto pietním místě, které je rovněž tichou připomínkou obětí holocaustu, se nachází 97 náhrobků, které dokladují vývoj funerální plastiky od konce 19. století do poloviny 20. století.
Toto dosud „neobjevené" místo bylo prohlášeno kulturní památkou v roce 2010.

P. Pánková, foto F. Edr

IMG 20140606 110300 IMG 20140606 110924 IMG 20140606 111004
LAST_UPDATED2
 
Zájezd do partnerského města Pegnitz PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 02 Červen 2014 20:26

Pegnitz-Fotografie0076m

Ve dnech 29.5. - 01.06.2014 se zúčastnily vyučující německého jazyka PhDr. Pavla Kaňková a Mgr. Kvetoslava Mansfeldová zájezdu do partnerského města Pegnitz, který pořádalo město Slaný.
Na program byl výlet do Bayreuthu a do Franského Švýcarska a setkání s francouzskými a německými zástupci partnerských měst.
PhDr. Pavla Kaňková
LAST_UPDATED2
 
Poznávací zájezd do Paříže PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 02 Červen 2014 10:27

Ve dnech 9. – 13. 4. 2014 podnikli někteří studenti 1., 2. a 3. ročníků poznávací zájezd do Paříže. Ve středu 9. 4. v 17:00 jsme vyjeli ze Slaného a v ranních hodinách jsme dorazili na místo. Z autobusu jsme vylézali se smíšenými pocity z dlouhé cesty, ale tyto pocity pominuly, jakmile se nám naskytl pohled na kouzelnou Paříž. Jako první jsme měli možnost navštívit proslulé muzeum Louvre, kde jsme mohli vidět slavnou Monu Lisu. Večer jsme odjeli, ubytovat se do hotelu, ze kterého jsme byli všichni nadšeni.

           Druhý den jsme vyrazili do nádherných zahrad Versailles. Měli jsme dlouhý rozchod, abychom mohli prozkoumat toto skvělé místo. Zahrady byly tak velké a kouzelné, že se určitě většině z nás vryly do paměti.

            Poslední den jsme se brzy ráno sbalili a odjeli z hotelu. Čekala na nás nejvíce očekávaná památka, Eiffelova věž. Před pokladnu jsme dorazili brzy ráno, abychom nemuseli čekat ve dlouhé frontě. Dostali jsme tříhodinový rozchod a vydali se vstříc „Železné dámě“. Vyjeli jsme výtahem úplně nahoru a naskytl se nám neskutečný pohled na celou Paříž. Na následující plavbu po řece Seině všichni odcházeli s úsměvem na rtech a dobrým pocitem.

            V Paříži jsme samozřejmě viděli spoustu dalších zajímavých památek, jako například Vítězný oblouk, Sacre Coeur, Lucemburské zahrady, Notre – Dame a moderní čtvrť La Defence. Měli jsme spoustu rozchodů a naštěstí se nám nikdo neztratil. Myslím, že zpět do autobusu na dlouhou cestu domů, většina z nás odcházela spokojena z podařeného zájezdu a určitě se tam spousta z nás jednou vrátí.

Tereza Kosová, 2.A.

LAST_UPDATED2
 
Předání maturitních vysvědčení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Pondělí, 02 Červen 2014 09:31

Slavnostní předání maturitních vysvědčení proběhne již tradičně v kapli Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném, a to v těchto termínech:

  • v pondělí 2. června 2014 od 17.00 hodin 4. A, od 18.00 hod třída 4. C,
  • ve čtvrtek 5. června 2014 od 17 hodin třída 4. B.

 
Soutěž Office-arena PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Iva Vršínská   
Pátek, 23 Květen 2014 12:17

V letošním školním roce se naše škola poprvé zapojila do soutěže Office-arena, pořádané společností Microsoft. Zadáním soutěže byla příprava dvoudenní sportovní akce pro základní školy dle zadaných požadavků, s využitím programů MS Office.

Naši soutěžící se úkolu zhostili velmi dobře a do krajského kola byly vybrány dvě studentky 4. ročníku, Nikola Jandová a Lenka Lukavská.

  I v krajském kole byly studentky reprezentující naší školu úspěšné. 
Lenka Lukavská se umístila na pěkném třetím místě 
a Nikola Jandová na místě prvním s postupem do celostátního kola.

2014 officearena lenkalukavska-m 2014 officearena nikolajandova-m office-m nikola-m

Celostátní kolo probíhalo v sídle české pobočky společnosti Microsoft v Praze a úkolem soutěžících byla obhajoba své práce před odbornou porotou a diváky. 
Všechny práce byly velice pěkné, zajímavé a profesionálně zpracované, a proto byla i obhajoba náročná.

 
Ve velké konkurenci všech zástupců krajů České a Slovenské republiky Nikola již přední místo neobhájila, ale i účast zde je velkým úspěchem její práce.

Gratulujeme.

LAST_UPDATED2
 
Fotosoutěž PAŘÍŽ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Středa, 07 Květen 2014 13:20

Naše škola se se začátkem dubna účastnila zájezdu do Paříže. Zájemci mohli přihlásit své nejzdařilejší snímky do soutěže, hlasování bylo spuštěno dnes na naší facebookové stránce https://www.facebook.com/oaslany a hlasovat může každý uživatel sítě Facebook. Pro všechny ostatní jsme umístili fotografie do galerie, tak se můžete podívat, jak jsme se měli.

Jednotlivé kategorie soutěže:

01 01 01 1

LAST_UPDATED2
 
Písemné práce v rámci společné části MZ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Neděle, 04 Květen 2014 21:13

Celý tento týden (kromě čtvrtka, kdy je státní svátek) pokračujeme s písemnými pracemi a didaktickými testy. Přesné informace o začátku zkoušek apod. najdete na webu novamaturita.cz. Můžete si zde také stáhnout zadání všech testů, které již proběhly. Držíme palce!

LAST_UPDATED2
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL