Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
Krajské kolo soutěže v grafických disciplínách - 24 březen 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Úterý, 24 Březen 2015 09:59

Dne 24. března 2015 proběhlo v naší škole krajské kolo soutěže v grafických disciplínách. 59 soutěžících z 15 škol se utká ve třech disciplínách: psaní na klávesnici, korektuře textu a wordprocessingu. Záznam ze slavnostního zahájení, záznam vystoupení skupiny  DANCING WAVE, článek v Kladenském deníku a snímky ve fotogalerii:

Úvodní projev vedení školy.

KS-24.3.2015-projev

Vystoupení DANCING WAVE.

DancingWave-500

Článek v Kladenském deníku.

OASlany-KD-24.3.2015

Snímky ve fotogalerii:

IMG 0103m

LAST_UPDATED2
 
Beseda o problematice AIDS PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 11 Únor 2015 15:29

logo-aids

Dne 9. 2. 2015 se studenti prvních ročníků Obchodní akademie ve Slaném zúčastnili 2 přednášek spojených s prezentacemi, které byly zaměřeny na prevenci onemocnění AIDS. Jako lektor zde vystoupil pan Martin Hornych z České společnosti AIDS pomoc. S touto humanitárně-vzdělávací organizací OA Slaný spolupracuje nepřetržitě od roku 2004, přičemž pan Hornych se besed s našimi studenty zúčastňuje od roku 2007.
Mgr. Zdeněk Víšek

 

 

LAST_UPDATED2
 
Přednáška o Izraeli na Obchodní akademii ve Slaném PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 26 Leden 2015 11:06
Prednaska o Izraeli m Cemach logo

 

Ve čtvrtek 22. 1. 2015 se v rámci výuky předmětu Základy společenských věd konala ve třídě 3.A dvouhodinová přednáška pana Radka Hejreta, která byla zaměřena na současné problémy izraelské společnosti. Toto vystoupení, které bylo věnováno nejen otázkám izraelské národní bezpečnosti, ale i problematice školství,ekologie a současných izraelsko-palestinských vztahů, přítomné studentky a studenty 3.A a 3.B velmi zaujalo.

Pan Radek Hejret je certifikovaný lektor přednášek o antisemitismu a holocaustu, regionální koordinátor projektu Světlo paměti a lektor a koordinátor přednášek o moderním Izraeli v rámci projektu CEMACH. Naši školu navštívil již v loňském roce, kdy besedoval se studenty současných čtvrtých ročníků.

Mgr. Z. Víšek, foto Kristýna Vokurková

 

LAST_UPDATED2
 
Školní kolo OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 12 Leden 2015 08:17

Každoročně se naši studenti účastní Olympiády v českém jazyce. Písemné zadání připravuje Národní institut dětí a mládeže MŠMT. V letošním školním roce se konal již 41. ročník této jazykové soutěže.

Školní kolo se konalo dne 28. listopadu 2014. Celkem se zúčastnilo 33 studentů z 1. - 3. ročníků, což byl dosud nejvyšší počet ve srovnání s ostatními roky. Vzhledem k výborné slohové části se na prvním místě umístila Kamila Mrnková ze 3. B a obhájila tak své loňské prvenství. O dva body předstihla Elišku Kavanovou, studentku 2. ročníku. Obě postupují do okresního kola. Třetí místo patřilo Renatě Pulcové ze 3. A.

Uvedeným studentkám blahopřeji, držím palce při reprezentaci naší školy v okresním kole a ostatním děkuji za účast.

Mgr. Jana Andrýsková          

IMG 8986m Diplom

 

 

LAST_UPDATED2
 
Projektový den - Zdravý životní styl PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 17 Prosinec 2014 12:06
Dne 17. 12. 2014 se konal na naší škole projektový den " Zdravý životní styl ."
Cílem bylo seznámit studenty se zásadami správné výživy, s efektivním využíváním volného času a zařazování pohybových aktivit do života mládeže.
Teoretické znalosti si studenti ověřovali v on line " Profittestu " a v anketách " Svačiny školních dětí " a " Volný čas strávený na počítači ." Z pohybových aktivit měli na výběr mezi cvičením v posilovně hotelu Atlas, zdravotním cvičením /metoda Pilates, power joga, ... / s instruktorkou " Fit studia Jitka " Mgr. Ivanou Brádkovou a mezitřídním turnajem v bowlingu na drahách v hotelu Atlas ve Slaném.
Turnaje se zúčastnilo 7 tříd a celkovým vítězem se stala třída 2. B. Na závěr projektového dne vytvořili studenti myšlenkové mapy na téma " Zdravý životní styl ."
Mgr. Lenka Jelínková
IMG 8972

Záznamy z Atlasu a sokolovny:

http://youtu.be/TA5lv_Sxs9U

http://youtu.be/c4kLF2ZDN5g

http://youtu.be/ty9TBsXwJh0

LAST_UPDATED2
 
Humanitární sbírka Červená stužka 2014 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 15 Prosinec 2014 08:24

Ve dnech 1. 12. – 10. 12. 2014 se na Obchodní akademii Dr. E. Beneše v rámci aktivit prevence sociálně-patologických jevů konala humanitární sbírka Červená stužka , jejíž celkový výnos ve výši 5037 Kč byl 12. 12. tohoto roku složen u Komerční banky ve Slaném na konto České společnosti AIDS pomoc (ČSAP).

Do této sbírky, spojené s osvětovou kampaní, se zapojilo celkem 15 dvojic ze tříd 1.A, 2.A, 2.B, 3.A a 3.B. , přičemž pět nejúspěšnějších dvojic - z hlediska výše vybraných peněz - tvořili tito studenti a studentky: Hermanová a Vokurková z 3.B (706 Kč) , Ondrůšek a Knotek z 2.B (631 Kč), Hrabánková a Mašková z 1.A (554 Kč) , Hradilíková a Růžička z 3.A (520 Kč) a Balogová a E. Novotná z 1.A, které vybraly 311 Kč.

Obchodní akademie se této sbírky zúčastnila poprvé roku 2004 a od té doby na konto ČSAP odeslala 120 000 Kč.

Všem žákům OA Slaný, kteří se této úspěšné sbírky zúčastnili, a všem občanům Slaného a Kladna, jež na ni přispěli, patří poděkování.

Mgr. Zdeněk Víšek, koordinátor prevence

LAST_UPDATED2
 
Projektový den OA Slaný k výročí 17. listopadu 1989 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Lenka Rohanová   
Pátek, 12 Prosinec 2014 09:09

Dne 13. 11. 2014 se Obchodní akademie ve Slaném zúčastnila projektového dne, jehož cílem bylo připomenutí 25. výročí zahájení demokratické revoluce v tehdejším Československu i politických změn v dalších zemích střední a východní Evropy na podzim roku 1989.
Tyto události byly vzpomenuty především promítáním historických dokumentárních filmů, diskusemi učitelů se studenty, kteří následně vytvářeli tematicky zaměřené obrazové koláže, jež byly po dobu jednoho měsíce vystaveny na hlavní chodbě školy.
Studenti čtvrtých ročníků měli také možnost hovořit s bývalým místostarostou města Jaroslavem Hložkem, pamětníkem listopadových událostí v Praze i ve Slaném. Ostatní studenti navštívili dokumentární inscenaci To ta totalita.
Učitel naší školy Mgr. Zdeněk Víšek se naopak jako pamětník a historik 19. 11. 2014 zúčastnil dvou besed s žáky druhého stupně Základní školy ve Smečně.

Ing. L. Rohanová

IMG 8871 141120141191 
LAST_UPDATED2
 
přednáška rodilého mluvčího anglického jazyka PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 09 Prosinec 2014 11:20

Dne 25. 11. 2014 se studenti 3. ročníků zúčastnili přednášky rodilého mluvčího anglického jazyka. Studenti si mohli vyzkoušet své znalosti anglického jazyka, tím že měli možnost celou hodinu aktivně komunikovat s člověkem, který pochází ze země, o které se u nás tak často mluví.
Navštívil nás Will, který pochází ze Spojených států amerických, přesněji z Los Angeles. Ale již 8 let žije v Česku, jezdí po školách a představuje jim svůj rodný jazyk. To také bylo znát na jeho projevu. Bylo vidět, že je zvyklý mluvit se studenty a jeho angličtina byla velmi zřetelná a srozumitelná.
Přednáška byla zajímavá a mnoho ze studentů si z ní určitě něco odneslo.

Tereza Kosová 3.A

LAST_UPDATED2
 
Máme vlastní noviny MERKUROVINY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Pondělí, 24 Listopad 2014 22:48

Rozhodli jsme se vydávat časopis, nebo spíše noviny. Jmenují se Merkuroviny proto, protože ve znaku školy máme Merkura. Ale proč zrovna Merkura, to se dozvíte až v některém z dalších čísel. Náš plátek zatím vychází v elektronické podobě (je ke stažení ve formátu pdf zde - odkaz v levé nabídce), výjimečně se Vám dostane do ruky jejich tištěná podoba. Příjemné počtení! Druhé číslo vyjde již koncem listopadu.

 
VŠECHNO SE MŮŽE HODIT aneb KAM S NÍM PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Pondělí, 10 Listopad 2014 12:55

Na počátku letošního školního roku vyhlásila 3. ZŠ Slaný soutěž s názvem „Všechno se může hodit aneb kam s ním". Primárním cílem této soutěže bylo, aby žáci získali povědomí odpovědnosti za stav naší planety. Tato akce, která byla vyhlášena u příležitosti 50. výročí založení 3. základní školy ve Slaném, celkem zahrnovala čtyři oblasti činností. Jednalo se o činnost literární, fotografickou, výtvarnou a ekologickou. A právě tato posledně jmenovaná aktivita zaujala naši studentku Danu Novotnou, žákyni třídy 3.A, jež se rozhodla použít prázdná víčka od plastových lahví a vytvořit z nich znak naší Obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše. Ačkoliv v celé kategorii byla jediná, porota toto dílo ohodnotila jako velmi zdařilé a Dana tak obsadila 1. místo, které nás velmi potěšilo.

DSC04483m  Diplom-m 
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL