Newsflash

Dne 23. února 2016 pořádala Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo ve studijním středisku v Praze soutěž „Účetní tým 2016“. Ze 4. B naši školu zastupovaly studentky Tereza Šteňuková, Vendula Henzlová a já – Aneta Lafantová. Doprovod a psychickou podporu zajišťovala paní učitelka Drvotová.

V dopoledních hodinách byla soutěž zahájena zástupci pedagogického sboru SVŠE.
Po skončení povzbudivé řeči se soutěžící vrhli do prvního soutěžního úkolu – případové studie.
Během 60 minut jsme si všichni museli poradit se zaúčtováním jednotlivých případů v účetním deníku. S prací našeho účetního týmu jsem byla naprosto spokojená. Domnívám se, že právě výtečná spolupráce byla důvodem našeho dobrého umístění. Z devíti soutěžních týmů jsme obsadily 4. místo.

Po polední přestávce následovalo 2. kolo, které probíhalo formou
televizní soutěže - Riskuj. Z technických důvodů byly týmy rozděleny do dvou skupin, my jsme si vylosovaly 2. skupinu, ve které soutěžily čtyři týmy. Vybíraly jsme si otázky za různý počet bodů z témat dlouhodobý majetek, zásoby, krátkodobý finanční majetek, náklady a výnosy, časové rozlišení, účetní uzávěrka a závěrka. Za náročnější otázku se dalo sice získat více bodů, ale při chybné odpovědi se body odečítaly. V tomto kole jsme obsadily první místo, z čehož jsme měly velkou radost nejen my, ale i paní učitelka.

A tím jsme postoupily do finále, kterého se zúčastnilo 5 nejlepších týmů. Systém byl stejný, opět se postupovalo formou soutěže Riskuj, tentokrát však s dvojnásobným počtem otázek, a bohužel se nebral ohled na body získané v předchozích kolech, všechny týmy začínaly od nuly. Rivalita byla obrovská a nám tentokrát štěstí ve výběru otázek moc nepřálo. I přes velkou konkurenci jsme se umístily na hezkém 4. místě.Cenu jsme sice nevyhrály, ale odnesly jsme si cenné zážitky do života.

  Aneta Lafantová

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
Soutěž Office-arena PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Iva Vršínská   
Pátek, 23 Květen 2014 12:17

V letošním školním roce se naše škola poprvé zapojila do soutěže Office-arena, pořádané společností Microsoft. Zadáním soutěže byla příprava dvoudenní sportovní akce pro základní školy dle zadaných požadavků, s využitím programů MS Office.

Naši soutěžící se úkolu zhostili velmi dobře a do krajského kola byly vybrány dvě studentky 4. ročníku, Nikola Jandová a Lenka Lukavská.

  I v krajském kole byly studentky reprezentující naší školu úspěšné. 
Lenka Lukavská se umístila na pěkném třetím místě 
a Nikola Jandová na místě prvním s postupem do celostátního kola.

2014 officearena lenkalukavska-m 2014 officearena nikolajandova-m office-m nikola-m

Celostátní kolo probíhalo v sídle české pobočky společnosti Microsoft v Praze a úkolem soutěžících byla obhajoba své práce před odbornou porotou a diváky. 
Všechny práce byly velice pěkné, zajímavé a profesionálně zpracované, a proto byla i obhajoba náročná.

 
Ve velké konkurenci všech zástupců krajů České a Slovenské republiky Nikola již přední místo neobhájila, ale i účast zde je velkým úspěchem její práce.

Gratulujeme.

LAST_UPDATED2
 
Fotosoutěž PAŘÍŽ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Středa, 07 Květen 2014 13:20

Naše škola se se začátkem dubna účastnila zájezdu do Paříže. Zájemci mohli přihlásit své nejzdařilejší snímky do soutěže, hlasování bylo spuštěno dnes na naší facebookové stránce https://www.facebook.com/oaslany a hlasovat může každý uživatel sítě Facebook. Pro všechny ostatní jsme umístili fotografie do galerie, tak se můžete podívat, jak jsme se měli.

Jednotlivé kategorie soutěže:

01 01 01 1

LAST_UPDATED2
 
Písemné práce v rámci společné části MZ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Neděle, 04 Květen 2014 21:13

Celý tento týden (kromě čtvrtka, kdy je státní svátek) pokračujeme s písemnými pracemi a didaktickými testy. Přesné informace o začátku zkoušek apod. najdete na webu novamaturita.cz. Můžete si zde také stáhnout zadání všech testů, které již proběhly. Držíme palce!

LAST_UPDATED2
 
JUNIORSKÝ MARATON–semifinále,Praha PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Úterý, 29 Duben 2014 09:59
V pondělí  28. 4. 2014 se vybraní studenti naší školy již po osmé zúčastnili juniorského maratonu. Letos na semifinálový závod zavítali do Prahy, kde se v prostředí holešovické Stromovky závod uskutečnil. Ačkoliv tým naší školy tentokrát nemohl počítat s pomocí studentů 4. ročníků, neboť ti skládali praktickou maturitní zkoušku, podal obstojný výkon a loňský čas vylepšil téměř o 15 minut. Všichni zúčastnění si tuto již tradiční akci užili a do příštího ročníku vkládají velké naděje.   DSC03366
LAST_UPDATED2
 
A přece jsme lyžovali … PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 09 Duben 2014 09:54

Přes letošní, na sníh nevydařenou zimu, si studenti  1. ročníků skvěle zalyžovali na sjezdovkách Hnědý vrch, Javor a Zahrádky 3 v Peci pod Sněžkou. Lyžařský kurz se tentokrát uskutečnil v termínu od 2. 3  do 8. 3. 2014 na chatě Viktorka. Ubytovací objekt  je umístěn přímo v centru Ski areálu Černá hora – Pec pod Sněžkou, takže jsme mohli vyrazit z chaty na lyžích rovnou na sjezdovku. A ani počasí nebylo na sluníčko skoupé. Azurová obloha nám několikrát poskytla krásný výhled na panorama Krkonoš v pozadí s nejvyšší  horou České republiky Sněžkou.
Mgr. Lenka Jelínková
vedoucí kurzu

07032014455m DSC03176m DSC03177m      
DSC03200m DSC03241m DSC03251m
LAST_UPDATED2
 
Krajské kolo soutěže v grafických disciplínách PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 09 Duben 2014 07:37

V měsíci březnu se na Obchodní akademii v Berouně uskutečnilo krajské kolo soutěže v grafických disciplínách. V disciplíně „Opis“ naši školu reprezentovali studenti Lada Hrbková, Monika Nachtamannová a Radim Považan. Nejlépe se vedlo Monice Nachtmannové, která svým výkonem 361 čistých úhozů za minutu obsadila velmi krásné 3. místo z celkového počtu 40 účastníků. Velmi blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci Obchodní akademie ve Slaném. Ve druhé disciplíně „Wordprocessing – profesionální grafická úprava textu“ naši školu zastupovaly dvě soutěžící, Jana Strážnovská a Kateřina Cibulková. V silné konkurenci však na oceněná místa nedosáhly. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci naší školy.                                        

Ing. Iva Vršínská, Ing. Iveta Víšková

18032014458 m 18032014531 m Kr kolo m
LAST_UPDATED2
 
Úklid lesoparku Háje PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Úterý, 08 Duben 2014 09:10

Úklid lesoparku Háje

V pátek 4. 4. 2014 studenti třídy 4.B Obchodní akademie ve Slaném se vydali na Háje, aby tuto část města vyčistili od odpadků. Někteří se svého úkolu zhostili svědomitě, jiní doslova a do písmene pouze paběrkovali. V každém případě úkol byl splněn a odměnou studentům byl nejen pocit z dobře vykonané práce, ale i nižší účtovaná cena za pronájem městského centra Grand pro potřebu uspořádání jejich maturitního plesu.

uklid1

uklid2

LAST_UPDATED2
 
Vyhlášení 2. kola voleb do školské rady PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 26 Březen 2014 00:00

Vzhledem k tomu, že při volbách do školské rady ve dne 26.03.2014 nebyl řádně zvolen žádný zástupce z řad zletilých žáků a zákonných zástupců nezletilých žáků, předsedkyně školské rady Obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše Slaný v souladu s § 167 odst. 4 zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuje 2. kolo doplňovacích voleb do školské rady, kterými bude zvolen jeden zástupce z řad zletilých žáků a zákonných zástupců nezletilých žáků, které se budou konat ve středu 23. 04. 2014 od 10:00 do 16:00 hod v klubovně (místnost 8 v přízemí staré budovy).
Průběh voleb bude zajišťovat tříčlenný přípravný výbor - předseda Mgr. Zdeněk Víšek, členové - Ing. Andrea Kadeřábková a Ing. Iva Vršínská
Přípravný výbor zajišťuje hlasovací lístky pro volby členů školské rady a formou zápisu eviduje všechny osoby oprávněné volit členy školské rady, eviduje návrhy na kandidáty, zaznamenává výsledky hlasování, vyhlašuje výsledky voleb.
Dodatečné návrhy na kandidáty je možné podávat přípravnému výboru do úterý 22. 04. 2014.
Dne 22. 04. 2014 přípravný výbor zveřejní seznam kandidátů na nástěnce ve sborovně školy.
Slaný 26. 03. 2014
PhDr. Pavla Kaňková, v. r.
předsedkyně školské rady                                                    Dokument ve formátu pdf.

LAST_UPDATED2
 
Jazyková olympiáda PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Čtvrtek, 27 Březen 2014 13:49

Dne 18.3. proběhla v Lounech Jazyková olympiáda pro střední odborné školy. Naši školu reprezentovali čtyři žáci a všichni úspěšně postoupili do ústní části zkoušky.

Vynikající výkon předvedli především studenti němčiny: Nikola Hořejší ze 3.B. získala diplom za vynikající výkon a Vojtěch Solař ze 3.A. obsadil 1. místo v německém jazyce.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

2014brezen-Jazykova olympiada.m

LAST_UPDATED2
 
Přednáška o Izraeli na Obchodní akademii ve Slaném PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 25 Březen 2014 09:19

V úterý 18. 3. 2014 se v rámci výuky předmětu Základy společenských věd konala ve třídě 3. A dvouhodinová přednáška pana Radka Hejreta, která byla zaměřena na současné problémy izraelské společnosti. Toto vystoupení, které bylo věnováno nejen otázkám izraelské národní bezpečnosti, ale i problematice školství a ekologie, přítomné posluchače velmi zaujalo.

Pan Radek Hejret je certifikovaný lektor přednášek o antisemitismu a holocaustu, regionální koordinátor projektu Světlo paměti a lektor a koordinátor přednášek o moderním Izraeli v rámci projektu CEMACH.

Mgr. Z. Víšek, foto T. Hřib

WP 20140318 003m WP 20140318 006m
LAST_UPDATED2
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL