Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
ÚČETNÍ TÝM 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 08 Březen 2016 13:21

Dne 23. února 2016 pořádala Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo ve studijním středisku v Praze soutěž „Účetní tým 2016“. Ze 4. B naši školu zastupovaly studentky Tereza Šteňuková, Vendula Henzlová a já – Aneta Lafantová. Doprovod a psychickou podporu zajišťovala paní učitelka Drvotová.

V dopoledních hodinách byla soutěž zahájena zástupci pedagogického sboru SVŠE.
Po skončení povzbudivé řeči se soutěžící vrhli do prvního soutěžního úkolu – případové studie.
Během 60 minut jsme si všichni museli poradit se zaúčtováním jednotlivých případů v účetním deníku. S prací našeho účetního týmu jsem byla naprosto spokojená. Domnívám se, že právě výtečná spolupráce byla důvodem našeho dobrého umístění. Z devíti soutěžních týmů jsme obsadily 4. místo.

Po polední přestávce následovalo 2. kolo, které probíhalo formou
televizní soutěže - Riskuj. Z technických důvodů byly týmy rozděleny do dvou skupin, my jsme si vylosovaly 2. skupinu, ve které soutěžily čtyři týmy. Vybíraly jsme si otázky za různý počet bodů z témat dlouhodobý majetek, zásoby, krátkodobý finanční majetek, náklady a výnosy, časové rozlišení, účetní uzávěrka a závěrka. Za náročnější otázku se dalo sice získat více bodů, ale při chybné odpovědi se body odečítaly. V tomto kole jsme obsadily první místo, z čehož jsme měly velkou radost nejen my, ale i paní učitelka.

A tím jsme postoupily do finále, kterého se zúčastnilo 5 nejlepších týmů. Systém byl stejný, opět se postupovalo formou soutěže Riskuj, tentokrát však s dvojnásobným počtem otázek, a bohužel se nebral ohled na body získané v předchozích kolech, všechny týmy začínaly od nuly. Rivalita byla obrovská a nám tentokrát štěstí ve výběru otázek moc nepřálo. I přes velkou konkurenci jsme se umístily na hezkém 4. místě.Cenu jsme sice nevyhrály, ale odnesly jsme si cenné zážitky do života.

  Aneta Lafantová

2016-02-23 13-45-00 P1030863
LAST_UPDATED2
 
Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 29 Únor 2016 08:21

Po výborném výkonu ve školním kole Olympiády z anglického jazyka se Jaroslav Hrdina (žák prvního ročníku) ve středu 24. 2. 2016 zúčastnil okresního kola v Kladně, v němž se umístil na velmi pěkném čtvrtém místě. Vzhledem k tomu, že konkurence byla veliká, a Jarda byl navíc nejmladším účastníkem (ostatním účastníkům bylo již 18 let), je tento výsledek velikým úspěchem. Navíc, testy i ústní zkoušení měly úroveň FCE, takže Ti, co dosáhli minimálně padesáti bodů (Jarda dosáhl 76 bodů), by s úspěchem udělali i výše uvedenou mezinárodní zkoušku. Gratulujeme!!!
Napsala: Mgr. Martina Viková

LAST_UPDATED2
 
Okresní kolo Olympiády v ČJL PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pátek, 26 Únor 2016 08:41

Dne 17. února 2016 se na Kladně konalo okresní kolo Olympiády v ČJL. Naši školu reprezentovaly dvě studentky, které se nejlépe umístily ve školním kole – Lucie Kobylková z 1. A a Denisa Rássová ze 2. A. Celá soutěž se skládala ze dvou částí: první ani tak neprověřovala klasické jazykové znalosti, ale byla spíše zaměřena na prokázání jazykového citu – jednalo se proto o jakési „hrátky s češtinou".
Ve druhé části měli soutěžící prokázat své stylistické schopnosti. Studenti si v letošním roce mohli zvolit libovolný slohový útvar, ale téma bylo pro všechny stejné – „Ladovská zima". Zajímavostí je, že zatímco letos bychom možná napočítali na prstech jedné ruky, kdy u nás sněžilo, tak organizátoři této olympiády se stali téměř vizionáři, neboť právě tento den chumelilo, takže studentům pomáhala při psaní jejich slohové práce i atmosféra skutečné zimy.
Naše studentky se umístily ve střední části výsledkové listiny a za reprezentaci naší školy jim děkuji.
Mgr. Jan Andrýsková

LAST_UPDATED2
 
Návštěva sídla Britské obchodní komory v Praze. PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 12 Leden 2016 09:36
IMG 6531 15proc

V předvánočním týdnu měli vybraní studenti 1-3. ročníků příležitost navštívit sídlo Britské obchodní komory v Praze. Její pracovníci si pro ně připravili velice poutavou přednášku nejen o činnosti BCC, ale také zajímavosti o Velké Británii a životě Britů. V neposlední řadě byli naši studenti seznámeni s možností stáže vysokoškolských studentů v BCC, což může pro mnohé z nich být významnou motivací ke studiu. Žáci měli také možnost procvičit si svoji znalost anglického jazyka, protože celá přednáška a následná diskuse probíhala v angličtině. Touto cestou bych chtěla rovněž poděkovat p. Hrdinovi, otci jednoho ze studentů, který pro naše žáky návštěvu BCC zajistil.
Mgr. Hauptmannová

LAST_UPDATED2
 
Olympiáda v českém jazyce. PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Neděle, 10 Leden 2016 16:53
IMG 9203-or-15pro

Každoročně se naši studenti účastní Olympiády v českém jazyce. Písemné zadání připravuje Národní institut dětí a mládeže MŠMT. V letošním školním roce se konal již 42. ročník této jazykové soutěže.
Školní kolo proběhlo dne 9. prosince 2015. Celkem se zúčastnilo 21 studentů z 1. - 3. ročníků, což byla jedna z nejnižších účastí ve srovnání s ostatními roky. Vzhledem k pěkné slohové části se nejlépe umístila studentka prvního ročníku Lucie Kobylková, která pouze o jeden bod předstihla Denisu Rássovou ze 2. A. Obě postupují do okresního kola, jenž se bude konat v únoru na Kladně. Třetí místo patřilo Martině Vejražkové ze 2. B.
Uvedeným studentkám blahopřeji, držím palce při reprezentaci naší školy v okresním kole a ostatním děkuji za účast.
Mgr. Jana Andrýsková

LAST_UPDATED2
 
ORIFLAME PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Čtvrtek, 07 Leden 2016 10:09

IMG 8431m

Těsně před Vánoci, v úterý 15. prosince 2015, naši školu navštívili zástupci švédské firmy Oriflame. Nejednalo se však o předvánoční prodej kosmetiky této značky, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale naopak o odbornou přednášku na téma marketing, kterou si poslechli studenti 2. ročníků. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací o firmě, například jakým způsobem vznikla, co se od dob jejího vzniku změnilo a jak funguje dnes. Studenti se také mohli zamyslet nad tím, co všechno je pro správné fungování firmy potřeba a jak by oni sami mohli začít podnikat. Spolu s gemerálním ředitelem panem Magnusem Alsterlindem, který je rodilým Švédem působícím v České republice již více než 11 let, přišly studenty seznámit se svou náplní práce i 4 další poradkyně firmy a nabídly studentům své zkušenosti. Velmi přínosné pro studenty určitě bylo i to, že přednáška probíhala v angličtině – sice pan Alsterlind využíval služeb své tlumočnice, která překládala slova do českého jazyka, ale jeho angličtina byla velmi srozumitelná. Z výrazů studentů bylo patrné, že rozumí ještě před tím, než slyšeli překlad. Tato přednáška byla velice zajímavá a v budoucnu počítáme s další spoluprací firmy Oriflame v hodinách odborných ekonomických předmětů.

Další foto ve FOTOGALERII.

LAST_UPDATED2
 
Aktualizace rozvrhů na rok 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 22 Prosinec 2015 09:43

Od 4.1.2016 platí nový rozvrh školy. Jde jen o drobné úpravy v umístění hodin v učebnách. Viz "Hlavní nabídka - Rozvrhy školy".

http://www.oaslany.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=409&Itemid=79

 

LAST_UPDATED2
 
MEMORIÁL JISKRY A POBUDY PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 16 Prosinec 2015 14:46

Druhý prosincový pátek se opět po roce setkali učitelé tří obchodních akademií z Rakovníka, Slaného a Žatce na půdě posledně jmenované školy. Na programu již 64. setkání byl nejprve volejbalový turnaj a poté přátelské posezení a výměna pedagogických zkušeností.
Volejbalový turnaj zahájily výběry hostujících škol, tj. Masarykovy obchodní akademie v Rakovníku a Obchodní akademie Dr. E. Beneše ve Slaném. Po vyrovnaném prvním setu, který v koncovce ve svůj prospěch rozhodlo družstvo z Rakovníka se náš výběr zlepšil a oba následující sety pro sebe rozhodl. Poté se utkaly týmy Žatce a Rakovníka. Domácí družstvo po celou dobu utkání mělo mírně navrch, a tak zvítězilo v poměru 2:0 na sety. Aby si naše škola z Žatce mohla odvést putovní pohár, musela by domácí tým porazit. V prvním setu však nezachytila začátek, z čehož rezultovala poměrně jasná prohra. Druhý set byl z naší strany o poznání lepší, avšak ani zlepšený výkon našeho družstva nevedl k vítězství.
Vítězem volejbalového turnaje se tak bez ztráty setu stala domácí Obchodní akademie ze Žatce, na druhém místě skončila Obchodní akademie ze Slaného a třetí místo zbylo na Rakovnickou Obchodní akademii. Příští rok je hostitelem tohoto setkání naše škola, a tak věřme, že výsledek bude ještě o jednu příčku lepší.

Diplom-mm CIMG4665m CIMG4652m
LAST_UPDATED2
 
We speak English – we can communicate in Europe. PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 06 Říjen 2015 10:32

vyzva56-plakat-20procWe speak English – we can communicate in Europe.
/Mluvíme anglicky – dorozumíme se v Evropě/.
Naše škola se zapojila do projektu vyhlášeného MŠMT     České republiky a podpořeného z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Jde o krátkodobé   jazykově – vzdělávací pobyty žáků a učitelů v zahraničí, které jsou spolufinancovány z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR.
Na jazykově – vzdělávací pobyt do Velké Británie, v termínu od 2. 11. – 8. 11. 2015, vyjede skupina 10-ti žáků v doprovodu p. učitelky A. Kadeřábkové.
Studenti budou ubytováni v rodinách v městě Worthing, kde absolvují 3 x 3 hodiny výuky v místní jazykové škole. Čeká je také prohlídka Londýna, Brightonu, Portsmouth a navštíví útesy Seven Sisters u Eastbourne. Cílem je zdokonalit se v anglickém jazyce a seznámit se s reáliemi Velké Británie.
Jazykově – vzdělávací pobyt pedagogů ve Velké Británii.
Pobyt umožní zdokonalení jazykových kompetencí pedagogů v anglickém jazyce. V srpnu 2015 absolvovali p. učitelky V. Hauptmannová a R. Bílková 14-ti denní studijní pobyty ve Velké Británii. V říjnu 2015 odjede do Skotska na jazykově – vzdělávací kurz p. učitelka L. Jelínková.
Zapsala: Mgr. Lenka Jelínková

LAST_UPDATED2
 
Mezinárodní projektové setkání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Pondělí, 05 Říjen 2015 12:22

 

SlanskaRadnice-2015-cislo-15-strana7-2pol-vyrez

 

Zítra, 6. října 2015, začne třídenní pracovní schůzka partnerů zapojených do projektu Our landscape. Our home. Our school. O aktivitách projektu informuje článek v aktuálním čísle Slánské radnice (str. 7). Nebo pouze článek zde.

 

 

Ing. Michaela Seghmanová

ředitelka Obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše

LAST_UPDATED2
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL