Newsflash

Již druhou dekádou se studenti naší školy pravidelně účastní středoškolské futsalové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky. Za mé třináctileté působení na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše jsme nedosáhli takového úspěchu, jako právě letos.

V prvním kole této dlouhodobé soutěže jsme se v listopadu utkali s družstvy z SPŠ a VOŠ Kladno a SOŠ a SOU Dubská Kladno. Všichni jsme věděli, že do dalšího kola postoupí dva týmy. V našem prvním zápase jsme celkem jasně porazili výběr SOŠ a SOU Dubská Kladno 3:1 a vzhledem k tomu, že náš soupeř již předtím podlehl SPŠ a VOŠ Kladno, jsme měli postup jistý. V posledním zápase prvního kola tak šlo již jen o nasazení do dalšího kola a o sportovní čest. Zápas jsme nezačali dobře a v poločase jsme prohrávali 1:3, avšak dílem zlepšeného výkonu v druhé půli, dílem podceněním soupeře našeho týmu jsme výsledek otočili a nakonec vyhráli 4:3.

V druhém kole, které se hrálo o tři týdny později,

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
Jiskrův a Pobudův memorial 2010 Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Pondělí, 29 Listopad 2010 12:19

 IMG_6982m

Rok se s rokem sešel, a tak nás opět čekalo přátelské setkání tří obchodních akademií - žatecké, rakovnické a slánské. Tentokrát byla hostitelským městem naše škola.

Jako tradičně se toto setkání skládalo ze dvou částí. Nejprve z volejbalového turnaje, pojmenovaného po dvou bývalých ředitelích obchodních akademií „Jiskrův a Pobudův memorial“, a poté z posezení v budově naší školy, kde si všichni účastníci v přátelské a uvolněné atmosféře vyměňovali pedagogické zkušenosti a zážitky.

Volejbalový turnaj se uskutečnil na 3. ZŠ Slaný. Nejprve nastoupila naše škola k utkání se Žatcem.  Do zápasu vstoupili lépe Slánští a po celou dobu si drželi mírný náskok až do konce. Druhý set byl již jednostrannější záležitostí domácích, a tak Obchodní akademie ve Slaném splnila první krok k celkovému vítězství.

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Maturitní plesy 2011 Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 29 Listopad 2010 10:13

 

Maturitní ples třídy 4.C
dne 14.01.2011 od 19 do 2.00 hodin v Městském centru GRAND
Srdečně zveme všechny současné i bývalé učitele, žáky, přátelé, kamarády a sdělujeme, že prodej vstupenek bude zahájen dne 01.12.2010. .
Čeká Vás bohatý program s překvapením a tombolou.
Vstupenky lze zakoupit u studentů 4.C nebo u třídní profesorky PhDr. Pavly Kaňkové.

LAST_UPDATED2
 
Výměnný pobyt Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 12 Říjen 2010 11:09

V době od 4.10. do 8.10.2010 se zúčastnilo 12 žáků OA Slaný s PhDr. Pavlou Kaňkovou výměnného pobytu v německém městě Delmenhorstu.

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Generálka maturit Email
Napsal uživatel spravce   
Úterý, 12 Říjen 2010 07:52

Převzato z Novinky.cz:

Generálka maturit: vyzkoušejte si testy

Na 1223 středních školách všech typů v pondělí odstartovala čtyřdenní generálka státních maturit. Vyjde na 120 miliónů korun a provázejí ji přísná bezpečnostní pravidla. Právo má k dispozici testy z českého jazyka a literatury, které si v pondělí vyzkoušelo přesně 95 400 dětí. Žáci si mohli zvolit ze dvou úrovní obtížností.

Testy v té nižší trvají 60 minut, ve vyšší 90 minut. Podle ministra školství Josefa Dobeše (VV) si tři čtvrtiny z 95 400 účastníků generálky vybraly lehčí verzi. Po vyplnění ve třídách testy maturitní komisař zdigitalizoval na speciálním skeneru a odeslal k automatickému vyhodnocení do Centra pro přípravu maturit Cermat.

Test ČJ a lit. základní úroveň ke stažení v pdf ZDE
Test ČJ a lit. vyšší úroveň ke stažení v pdf ZDE

„Asi 93 procent testů už bylo kolem 17. hodiny zpracováno,“ sdělil v pondělí šéf centra Pavel Zelený s tím, že měli jen pět výjezdů. Většinou se prý jednalo o to, že si školy nepřečetly propozice. V případě problému totiž vyjedou na školu technici. Ty prý má Cermat po celé republice.

Po didaktických testech čekala studenty písemná práce. Opět volili ze dvou úrovní obtížnosti, které se lišily tematicky i časem na vypracování (opět 60, či 90 minut). Z deseti témat si mohli vybrat třeba úvahu o vlastenectví nazvanou „Synové a dcery vlasti“ nebo se rozepsat na téma „Potřebujeme umění, abychom neuvízli v pasti současného digitálního světa?“

Odpoledne čekalo žáky ještě povinné testování z cizích jazyků, nebo matematiky. Z těchto dvou předmětů si mohli vybrat.

Další předměty jsou už nepovinné, testy z nich budou probíhat až do čtvrtka. Například ze španělštiny, ruštiny. Po dopsání každého testu učitelé opětně elektronicky posílali testy k vyhodnocení do centra. Ústní zkoušky se při generálce nekonají.

Generálka potrvá do 14. října. Testy jsou podle Dobeše nastaveny tak, že by nemělo uspět 20 procent studentů. Výsledky se studenti dozvědí 3. listopadu. Pak si teprve budou podávat závaznou přihlášku k opravdové státní maturitě.

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Před vypuknutím... PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 25 Srpen 2010 20:32
...je nový školní rok 2010-2011.
Tým profesorů koná bojové porady, přípravy na vše co může nastat, dolaďuje rozvrhy a zabývá se přípravou na výuku v krásném místě zvaném Nesuchyně, v rámci projektu školy.
 
LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Rozdělení prvních ročníku a jejich třídní schůzky. Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Sobota, 26 Červen 2010 14:01
Ve čtvrtek 2. září 2010 v 16:00 se konají třídní schůzky prvních ročníků.
PRVNÍ ROČNÍKY 2010/2011 (Třída 1.A má zaměření cestovní ruch) :
LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Vodácký kurz na Vltavě PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pátek, 25 Červen 2010 20:57

 

Na konci školního roku třída 3.A podnikla zajímavý zájezd. Následují fotografie a popis akce podaný jeho účastníkem Petrem Kašparem:  

Na začátku roku  se naše třída domlouvala, jaký zájezd si zvolíme jako náš úplně poslední. Vedly se diskuse a v jedné z těchto diskusí jeden z našich spolužáků navrhl, že bylo hezké sjíždět vodu.

100_6312m
LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Pozvánka PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pátek, 18 Červen 2010 11:27
Srdečně Vás zveme na slavnostní předání certifikátů EBC*L, které se bude konat v pondělí 21. června 2010 od 16 hod. ve slánské kapli.
 
Slavnostní ocenění PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 02 Červen 2010 12:13

Slavnostní ocenění výherců a účastníků konkurzu na Velvyslanectví Ruské federace v Praze.

Dne 1. června 2010 se student 4.C Michal Burgr a Mgr. Naděžda Slezáková zúčastnili vyhlášení výsledků a předání cen vítězům a účastníkům konkurzu Poznej lépe Rusko, který proběhl pod patronací Střední školy při Velvyslanectví Ruské federace. Konkurz, který probíhal v zimě a na jaře tohoto roku, se zúčastnili studenti středních škol z Čech a Moravy. Náš student  třídy 4.C /dnes již absolvent/ M. Burgr obsadil velmi pěkné 3. místo.

Vyhlášení výsledků probíhalo v krásných prostorách Velvyslanectví RF v Praze. Diplomy a ceny předával mimořádný a zplnomocněný velvyslanec  RF Alexej Fedotov, který s každým ze studentů krátce pohovořil. Studenti a jejich doprovod  mohli využít připraveného občerstvení a zároveň probíhaly neformální besedy všech zúčastněných studentů, učitelů, zástupců Střední školy při velvyslanectví RF a představitelů velvyslanectví.

P6011009a

LAST_UPDATED2
 
Garnier Juniorský maratón PDF Tisk Email

Semifinálový závod v Poděbradech (27. 4. 2010)

Již po čtvrté se naše škola zúčastnila dalšího, a to 12. ročníku Garnier Juniorského maratónu v Poděbradech. Desetičlenný tým běží maratónskou trať, tj. 42 195 m., formou štafety. V týmu musí být minimálně tři dívky, každý účastníků běží úsek dlouhý 4 km.

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí2122232425262728DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL