Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
Zájezd do partnerského města Pegnitz PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 02 Červen 2014 20:26

Pegnitz-Fotografie0076m

Ve dnech 29.5. - 01.06.2014 se zúčastnily vyučující německého jazyka PhDr. Pavla Kaňková a Mgr. Kvetoslava Mansfeldová zájezdu do partnerského města Pegnitz, který pořádalo město Slaný.
Na program byl výlet do Bayreuthu a do Franského Švýcarska a setkání s francouzskými a německými zástupci partnerských měst.
PhDr. Pavla Kaňková
LAST_UPDATED2
 
Poznávací zájezd do Paříže PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 02 Červen 2014 10:27

Ve dnech 9. – 13. 4. 2014 podnikli někteří studenti 1., 2. a 3. ročníků poznávací zájezd do Paříže. Ve středu 9. 4. v 17:00 jsme vyjeli ze Slaného a v ranních hodinách jsme dorazili na místo. Z autobusu jsme vylézali se smíšenými pocity z dlouhé cesty, ale tyto pocity pominuly, jakmile se nám naskytl pohled na kouzelnou Paříž. Jako první jsme měli možnost navštívit proslulé muzeum Louvre, kde jsme mohli vidět slavnou Monu Lisu. Večer jsme odjeli, ubytovat se do hotelu, ze kterého jsme byli všichni nadšeni.

           Druhý den jsme vyrazili do nádherných zahrad Versailles. Měli jsme dlouhý rozchod, abychom mohli prozkoumat toto skvělé místo. Zahrady byly tak velké a kouzelné, že se určitě většině z nás vryly do paměti.

            Poslední den jsme se brzy ráno sbalili a odjeli z hotelu. Čekala na nás nejvíce očekávaná památka, Eiffelova věž. Před pokladnu jsme dorazili brzy ráno, abychom nemuseli čekat ve dlouhé frontě. Dostali jsme tříhodinový rozchod a vydali se vstříc „Železné dámě“. Vyjeli jsme výtahem úplně nahoru a naskytl se nám neskutečný pohled na celou Paříž. Na následující plavbu po řece Seině všichni odcházeli s úsměvem na rtech a dobrým pocitem.

            V Paříži jsme samozřejmě viděli spoustu dalších zajímavých památek, jako například Vítězný oblouk, Sacre Coeur, Lucemburské zahrady, Notre – Dame a moderní čtvrť La Defence. Měli jsme spoustu rozchodů a naštěstí se nám nikdo neztratil. Myslím, že zpět do autobusu na dlouhou cestu domů, většina z nás odcházela spokojena z podařeného zájezdu a určitě se tam spousta z nás jednou vrátí.

Tereza Kosová, 2.A.

LAST_UPDATED2
 
Předání maturitních vysvědčení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Pondělí, 02 Červen 2014 09:31

Slavnostní předání maturitních vysvědčení proběhne již tradičně v kapli Zasnoubení Panny Marie v bývalé piaristické koleji ve Slaném, a to v těchto termínech:

  • v pondělí 2. června 2014 od 17.00 hodin 4. A, od 18.00 hod třída 4. C,
  • ve čtvrtek 5. června 2014 od 17 hodin třída 4. B.

 
Soutěž Office-arena PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Iva Vršínská   
Pátek, 23 Květen 2014 12:17

V letošním školním roce se naše škola poprvé zapojila do soutěže Office-arena, pořádané společností Microsoft. Zadáním soutěže byla příprava dvoudenní sportovní akce pro základní školy dle zadaných požadavků, s využitím programů MS Office.

Naši soutěžící se úkolu zhostili velmi dobře a do krajského kola byly vybrány dvě studentky 4. ročníku, Nikola Jandová a Lenka Lukavská.

  I v krajském kole byly studentky reprezentující naší školu úspěšné. 
Lenka Lukavská se umístila na pěkném třetím místě 
a Nikola Jandová na místě prvním s postupem do celostátního kola.

2014 officearena lenkalukavska-m 2014 officearena nikolajandova-m office-m nikola-m

Celostátní kolo probíhalo v sídle české pobočky společnosti Microsoft v Praze a úkolem soutěžících byla obhajoba své práce před odbornou porotou a diváky. 
Všechny práce byly velice pěkné, zajímavé a profesionálně zpracované, a proto byla i obhajoba náročná.

 
Ve velké konkurenci všech zástupců krajů České a Slovenské republiky Nikola již přední místo neobhájila, ale i účast zde je velkým úspěchem její práce.

Gratulujeme.

LAST_UPDATED2
 
Fotosoutěž PAŘÍŽ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Středa, 07 Květen 2014 13:20

Naše škola se se začátkem dubna účastnila zájezdu do Paříže. Zájemci mohli přihlásit své nejzdařilejší snímky do soutěže, hlasování bylo spuštěno dnes na naší facebookové stránce https://www.facebook.com/oaslany a hlasovat může každý uživatel sítě Facebook. Pro všechny ostatní jsme umístili fotografie do galerie, tak se můžete podívat, jak jsme se měli.

Jednotlivé kategorie soutěže:

01 01 01 1

LAST_UPDATED2
 
Písemné práce v rámci společné části MZ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Neděle, 04 Květen 2014 21:13

Celý tento týden (kromě čtvrtka, kdy je státní svátek) pokračujeme s písemnými pracemi a didaktickými testy. Přesné informace o začátku zkoušek apod. najdete na webu novamaturita.cz. Můžete si zde také stáhnout zadání všech testů, které již proběhly. Držíme palce!

LAST_UPDATED2
 
JUNIORSKÝ MARATON–semifinále,Praha PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Úterý, 29 Duben 2014 09:59
V pondělí  28. 4. 2014 se vybraní studenti naší školy již po osmé zúčastnili juniorského maratonu. Letos na semifinálový závod zavítali do Prahy, kde se v prostředí holešovické Stromovky závod uskutečnil. Ačkoliv tým naší školy tentokrát nemohl počítat s pomocí studentů 4. ročníků, neboť ti skládali praktickou maturitní zkoušku, podal obstojný výkon a loňský čas vylepšil téměř o 15 minut. Všichni zúčastnění si tuto již tradiční akci užili a do příštího ročníku vkládají velké naděje.   DSC03366
LAST_UPDATED2
 
A přece jsme lyžovali … PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 09 Duben 2014 09:54

Přes letošní, na sníh nevydařenou zimu, si studenti  1. ročníků skvěle zalyžovali na sjezdovkách Hnědý vrch, Javor a Zahrádky 3 v Peci pod Sněžkou. Lyžařský kurz se tentokrát uskutečnil v termínu od 2. 3  do 8. 3. 2014 na chatě Viktorka. Ubytovací objekt  je umístěn přímo v centru Ski areálu Černá hora – Pec pod Sněžkou, takže jsme mohli vyrazit z chaty na lyžích rovnou na sjezdovku. A ani počasí nebylo na sluníčko skoupé. Azurová obloha nám několikrát poskytla krásný výhled na panorama Krkonoš v pozadí s nejvyšší  horou České republiky Sněžkou.
Mgr. Lenka Jelínková
vedoucí kurzu

07032014455m DSC03176m DSC03177m      
DSC03200m DSC03241m DSC03251m
LAST_UPDATED2
 
Krajské kolo soutěže v grafických disciplínách PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Středa, 09 Duben 2014 07:37

V měsíci březnu se na Obchodní akademii v Berouně uskutečnilo krajské kolo soutěže v grafických disciplínách. V disciplíně „Opis“ naši školu reprezentovali studenti Lada Hrbková, Monika Nachtamannová a Radim Považan. Nejlépe se vedlo Monice Nachtmannové, která svým výkonem 361 čistých úhozů za minutu obsadila velmi krásné 3. místo z celkového počtu 40 účastníků. Velmi blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci Obchodní akademie ve Slaném. Ve druhé disciplíně „Wordprocessing – profesionální grafická úprava textu“ naši školu zastupovaly dvě soutěžící, Jana Strážnovská a Kateřina Cibulková. V silné konkurenci však na oceněná místa nedosáhly. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci naší školy.                                        

Ing. Iva Vršínská, Ing. Iveta Víšková

18032014458 m 18032014531 m Kr kolo m
LAST_UPDATED2
 
Úklid lesoparku Háje PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Úterý, 08 Duben 2014 09:10

Úklid lesoparku Háje

V pátek 4. 4. 2014 studenti třídy 4.B Obchodní akademie ve Slaném se vydali na Háje, aby tuto část města vyčistili od odpadků. Někteří se svého úkolu zhostili svědomitě, jiní doslova a do písmene pouze paběrkovali. V každém případě úkol byl splněn a odměnou studentům byl nejen pocit z dobře vykonané práce, ale i nižší účtovaná cena za pronájem městského centra Grand pro potřebu uspořádání jejich maturitního plesu.

uklid1

uklid2

LAST_UPDATED2
 
« ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL