Newsflash

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

Obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše Slaný
Lyžařský kurz - 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Čtvrtek, 22 Březen 2018 11:43

LK-2018-brezen-or-m

 Druhý březnový týden vyrazila naše škola po 4 letech na lyžařský kurz. Letos poprvé jsme tento kurz situovali do lyžařského areálu Černá hora v Janských Lázních. Ubytování jsme měli zajištěné v hotelu Astoria.

Prioritně byl kurz zaměřen na techniku jízdy na sjezdových lyžích nebo na snowboardu, ale věnovali jsme se i běžkám. Nejprve hned v den příjezdu jsme se šli sklouznout a zahrát si nějaké hry na sněhu s běžkami na nohou a ve čtvrtek, 5. den pobytu, jsme na nich vyrazili na celodenní túru. Záměrně jsme zvolili den, kdy bylo nejhezčí počasí, a tak během takřka 20 kilometrů jsme viděli dost z krás, které Krkonoše nabízejí. I přes mnoho pádů, které postihly snad každého z nás, většina účastníků tento výlet hodnotila vesměs pozitivně.

Na sjezdovkách většina z nás najezdila stovky kilometrů a poslední den výcviku se instruktoři shodli na faktu, že bez výjimky všichni studenti lyžují či snowboardují o poznání lépe.

Během celého kurzu nedošlo k žádnému zásadnějšímu úrazu či zranění a všichni jsme z lyžařského kurzu odjížděli sice unavení, ale hlavně spokojení. Snad i příští rok bude z řad studentů dostatečný zájem a na „lyžák“ vyrazíme opět.

Mgr. Filip Dolejší

Další fotografie.

LAST_UPDATED2
 
Návštěva španělských partnerů PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pondělí, 19 Březen 2018 07:59

Tak jako na začátku listopadu vyrazila skupinka 10-ti žáků a 2 pedagogové naší škol do španělské Galicie za účelem poznání, jak to bylo s přítomností Keltů ve Španělsku, v týdnu od 18. do 25. 3. 2018 budeme společně zkoumat keltské kořeny u  nás. Žáci budou pobývat v rodině svého českého kamaráda, aby tak procvičili své jazykové schopnosti. Na celý týden jsme naplánovali řadu společných aktivit a výletů v rámci tématu našeho projektu. Nasytíme naše i španělské žáky informacemi o Keltech u nás, navštívíme Závist – největší a nejznámější keltské oppidum, podnikneme výlet do Muzea v Novém Strašecí, kde si mimo jiné vyslechneme příběh nálezu opukové hlavy Kelta u valového areálu Mšeckých Žehrovic. A jakousi třešničkou na dortu bude koncert kapely Subulcus, která hraje "rozličnou hudbu časů starých a písně chátry středověké", a to ve čtvrtek 22. března 2018 od 20:00 v Továrně. Jste srdečně zváni.

Video - Subulcus - Středověký víkend na hradě Valdštejn

 

 

LAST_UPDATED2
 
Den otevřených dveří PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Pátek, 09 Únor 2018 10:45
na web m

Dne 7. února jsme podruhé v tomto školním roce otevřeli dveře pro uchazeče o studium na naší škole. Návštěvníci si vyslechli informace o studiu a o přijímacím řízení od paní ředitelky, pak se za doprovodu žáků 4. ročníku vydali na prohlídku školy. Navštívili posilovnu, jazykové učebny a učebny výpočetní techniky. Ve všech třídách je čekali vyučující, kteří jim podali informace o obsahu a náročnosti výuky a ukázali jim učebnice, které používáme. Žáci 3. a 4. ročníku prezentovali své cvičné firmy, které si vymysleli pro předmět marketing a management, kde se učí vedení firmy od A až do Z. Návštěvníci odcházeli spokojeni, spokojenost byla i na naší straně, a to nejen proto, že tři uchazeči na místě odevzdali vyplněnou přihlášku ke studiu. Těšíme se, že k nim přibydou další a přejeme všem uchazečům úspěch při přijímacích zkouškách.

 

Další fotografie.

LAST_UPDATED2
 
Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Čtvrtek, 01 Únor 2018 07:57

Ředitelka obchodní akademie vyhlašuje v souladu s § 60 zákona 561/2004 Sb., Zákon o předškolním, základním středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a vyhláškou č. 353/2016 o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání, kritéria 1. kola přijímacího řízení do 1. ročníku pro rok 2018.

LAST_UPDATED2
 
Burza škol. PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Čtvrtek, 25 Leden 2018 10:49
20180118 114417m

Ve čtvrtek 18. ledna jsme prezentovali naši školu na slánské burze škol, kterou uspořádala Integrovaná střední škola Slaný. Ukázali jsme výuku psaní deseti prsty, představili jsme volitelné bloky odborných předmětů a naše zahraniční aktivity. Chcete vidět více? Přijďte se podívat přímo k nám do školy na den otevřených dveří 7. února od 15 do 17 hodin. 

Těšíme se na Vaši návštěvu. Další foto - FOTOGALERIE.

LAST_UPDATED2
 
Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Úterý, 23 Leden 2018 08:26

Stejně jako v minulém roce pro uchazeče o studium na střední škole organizujeme přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na SŠ. Kurzy z matematiky a z českého jazyka a literatury se budou konat po dobu 6 týdnů v blocích po dvou vyučovacích hodinách, vždy v čase 15:30–17:00:

- ČJL vždy v pondělí od 5. 3. do 9. 4., jen místo Velikonočního pondělí (2. 4.) bude lekce ve středu 4. 4.,
- MAT - vždy v úterý od 6. 3. do 10. 4.

K přijímačkám nanečisto a k přípravným kurzům se mohou uchazeči registrovat prostřednictvím elektronického formuláře.

LAST_UPDATED2
 
STŘEDOŠKOLSKÁ FUTSALOVÁ LIGA ANEB HISTORICKÝ ÚSPĚCH NAŠICH STUDENTŮ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Filip Dolejší   
Čtvrtek, 18 Leden 2018 12:57
Futsal-2017-1.kolo-m

Již druhou dekádou se studenti naší školy pravidelně účastní středoškolské futsalové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky. Za mé třináctileté působení na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše jsme nedosáhli takového úspěchu, jako právě letos.

V prvním kole této dlouhodobé soutěže jsme se v listopadu utkali s družstvy z SPŠ a VOŠ Kladno a SOŠ a SOU Dubská Kladno. Všichni jsme věděli, že do dalšího kola postoupí dva týmy. V našem prvním zápase jsme celkem jasně porazili výběr SOŠ a SOU Dubská Kladno 3:1 a vzhledem k tomu, že náš soupeř již předtím podlehl SPŠ a VOŠ Kladno, jsme měli postup jistý. V posledním zápase prvního kola tak šlo již jen o nasazení do dalšího kola a o sportovní čest. Zápas jsme nezačali dobře a v poločase jsme prohrávali 1:3, avšak dílem zlepšeného výkonu v druhé půli, dílem podceněním soupeře našeho týmu jsme výsledek otočili a nakonec vyhráli 4:3.

V druhém kole, které se hrálo o tři týdny později,

LAST_UPDATED2
Celý článek...
 
Spolupráce s Informačním centrem pro mládež ICM Slaný PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Martina Viková   
Pondělí, 15 Leden 2018 12:00
Diego1m

Protože se na naší škole vyučuje španělský jazyk, jsme rádi za jakoukoliv příležitost, kdy si naši žáci mohou pohovořit s rodilým mluvčím. Diego je jedním z řady zahraničních dobrovolníků z ICM, který nám nabídl pro tento školní rok spolupráci. Od listopadu začal docházet do výuky španělského jazyka a svým milým, přátelským přístupem si naše žáky rychle získal. Diego pomáhá našim žákům překonat stud a nebát se komunikovat. Hodiny s ním jsou rozhodně příjemným zpestřením výuky.

Celý článek.

LAST_UPDATED2
 
Bobřík informatiky PDF Tisk Email
Napsal uživatel spravce   
Pátek, 15 Prosinec 2017 10:33
IMG 20171201 103839or-10proc

 

V měsíci listopadu proběhla celostátní soutěž Bobřík informatiky, kde si soutěžící poměřují své logické myšlení a správnou úvahu nad zapeklitými úlohami z oboru informatiky.

Za naší školu se zúčastnilo sedm žáků a dva z nich se stali úspěšnými řešiteli:

Jan Procházka ze 2.A v kategorii Junior a Barbora Bartošová ze 3.A v kategorii Senior. 

Barbora byla vybrána do ústředního kola, tak jí budeme držet všichni palce v její cestě za dalším bobříkem.

LAST_UPDATED2
 
Registrace na oslavy školy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ing. Michaela Seghmanová   
Středa, 18 Říjen 2017 12:29

Milé absolventky, milí absolventi, 

připravili jsme pro vás ve dnech 8. a 9. prosince 2017 dny otevřených dveří, během kterých si prohlédnete nejen interiér školy, ale uvidíte také historické dokumenty, staré i současné školní pomůcky, fotografie ze života školy. Na dny otevřených dveří naváže společenské odpoledne s programem (ten ještě ladíme), kde bychom vám chtěli připravit místa u stolů podle tříd nebo podle ročníků, a k tomu potřebujeme vědět, kdo se setkání absolventů zúčastní. Prosíme vás proto o vyplnění registračního formuláře, ve kterém jsou jen 3 povinné odpovědi. 

Těšíme se na shledanou

x.jpg

 

Plakat oslavy WEB

LAST_UPDATED2
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL